داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
برترین اخبار 2013 از نگاه متفاوت «بیل‌گیتس»
کد مطلب: ۱۸۸۸۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۴
اوشیدا:در حالیکه با پایان سال 2013، بسیاری از فهرستها به رتبه‌بندی عناوین خبری پرهیجان در سالی که گذشت می‌پردازند، بیل گیتس فهرست کاملا متفاوتی در مورد اخبار خوب سال را معرفی کرده است.
برترین اخبار 2013 از نگاه متفاوت «بیل‌گیتس»
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:موسس شرکت مایکروسافت در وبلاگ خود از پیشرفتهای جهان در سال ۲۰۱۳ سخن گفته و چشمگیرترین آنها را کنترل بیماری فلج اطفال خوانده است.

به گفته وی، یک دوره همه‌گیری این بیماری در شاخ آفریقا طی چهار ماه تحت کنترل درآمده و طی سه سال گذشته، هیچ موردی از فلج اطفال در هند گزارش نشده است.

گیتس در ادامه از کاهش نرخ مرگ‌ومیر در سال ۲۰۱۲ به اندازه نیمی از میزان گزارش شده در سال ۱۹۹۰ بعنوان یکی دیگر از اخبار برتر اشاره کرد. نرخ فقر جهانی از سال ۱۹۹۰ تا نصف کاهش داشته و بزرگترین عامل در کاهش فقر در دهه‌های گذشته، رشد اقتصادی بوده است.

به گفته وی، سایر اخبار خوب که انسانها آنها را نادیده گرفتند شامل تعهد مجدد کشورهای ثروتمند به نجات جان انسانها و راه‌اندازی وب‌سایت ظرفیت جهانی بیماری بود که به افراد در درک تاثیر بیماریها در کشورهای مختلف کمک می‌کند.

گیتس همچنین خاطرنشان کرد که در سال آینده، فقیرترین کشورهای جهان به واکسن جدید موسوم به «Pentavalent» دسترسی خواهند داشت که از پنج بیماری جلوگیری خواهد کرد.

این واکسن در سال ۲۰۱۴ در کشور سودان در دسترس قرار خواهد گرفت که در انتهای فهرست ۷۳ کشور فقیر جهان برای دریافت آن قرار دارد. کشور هند اخیرا اعلام کرده که پخش این واکسن را در سال ۲۰۱۴ در میان همه کودکان کشور آغاز خواهد کرد. اگر سایر کشورها از هند تبعیت کنند، این واکسن می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ از مرگ هفت میلیون انسان جلوگیری کند.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :