داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
در نماز جمعه زابل عنوان شد؛
اقدام سپاه در بازسازی واقعه غدیر جای تقدیر دارد/مردم نباید در انتخابات به دنبال طایفه گری باشند
کد مطلب: ۶۴۴۱۵
تاریخ انتشار:جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
امام جمعه شهرستان زابل گفت: برگزاری پرشور و هماهنگ بازسازی واقعه غدیر خم از سوی سپاه پاسداران زابل جای تقدیر و تشکر دارد.
اقدام سپاه در بازسازی واقعه غدیر جای تقدیر دارد/مردم نباید در انتخابات به دنبال طایفه گری باشند
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های این هفته نماز جمعه زابل اظهار داشت: ازنمایندگان محترم منطقه سیستان در مجلس شورای اسلامی که مصرانه و مستمر پیگیر تصویب طرح منطقه آزاد تجاری و صنعتی سیستان بودند کمال تشکر را داریم چرا که در این امر مهم به موفقیت دست پیدا کردند که می تواند موجب تحول عظیمی در منطقه شود.

وی افزود: البته باید توجه داشت که مردم منتظر عملیاتی شدن این طرح هستند تا در معیشت خود تحول چشمگیری را شاهد باشند و بتوانند گوشه ای از مشکلات خود را حل کنند.

امام جمعه شهرستان زابل با تقدیر از دستگاه قضا و نیروهای امنیتی برای شناسایی و دستگیری مفسدان اداری و اختلاس گران اقتصادی، بیان کرد:  بی شک این اقدام به معنای برخورد جدی نظام با همه مجرمان است و می تواند شروع خوبی برای تصفیه و پایش مسئولین دلسوز از افراد نا لایقی باشد که تنها به فکر مال اندوزی بوده و مردم را در اولویت کاری خود قرار نمی دهند.

وی ادامه داد: گل گرفتن محل اداری شورای شهر زابل توسط مردم معنا و مفهوم روشن و خاصی دارد و بیانگر عملکرد ضعیف شورا و عدم رضایت شهروندان از اقدامات این افراد می باشد.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به اینکه معابر شهری، فضای سبز و مکان های تفریحی شهر گویای کم کاری و اقدامات منفی شورای شهر و شهرداری زابل است، اذعان داشت: در این میان باید به خودمان آمده و از خود سوال کنیم که به راستی اعضای شورای شهر را چه کسی انتخاب کرده است!? و چرا ما باید منافع عموم مردم را فدای منفعت های شخصی و طایفه گرایی های احساسی بکنیم؟ بی شک اگر در هر انتخابی و در دیگر آزمون های پیش رو با هوشیاری عمل کنیم هیچ گاه شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود و اگر هم راه گذشته را ادامه دهیم هیچ چیز مثبتی عایدمان نخواهد شد.

وی همچنین با قدردانی از مردم صبور، رسانه های بصیر و جوانان مطالبه گر قانون مدار که با اتحاد و همدلی، مطالبات مردم را به گوش مسئولین رساندند، گفت: این همدلی، بصیرت و مطالبه گری به حق موجب ایجاد تغییرات مثبتی در سیستان خواهد شد اما باید به این نکته توجه کنیم که در هر موردی نباید از قانون عدول کرد.

امام جمعه شهرستان زابل در ادامه با اشاره به اینکه آبهای ژرف به نتیجه خواهد رسید، اظهار داشت: به نتیجه رسیدن پروژه آبهای ژرف که توسط وزیر کشور هم تایید شد موجی از خوشحالی و امید را در اقشار مختلف جامعه به همراه داشت، اما این روزها اخبار ضد و نقیض از این پروژه به گوش می رسد ،به همین منظور مسئول محترم طرح، مردم و رسانه ها را از میزان پیشرفت و علت توقف طرح آگاه سازند.

وی با تقدیر از مسئولین و سازمان های مختلفی که در طوفان به یاری مردم شتافتند، تصریح کرد: از جمعیت هلال احمر و همه دستگاههای امدادی که در ایام طوفان و کم آبی خالصانه در کنار مردم بودند و از عملکرد شایسته و اشک های دلسوزانه فرماندار محترم شهرستان زابل برای وضعیت بحرانی و نامساعد مردم منطقه سیستان کمال تقدیر و تشکر را داریم.

کیخا در پایان با تقدیر از سپاه شهرستان زابل برای برگزاری پر شور یادواره غدیر، بیان کرد: برگزاری پر شور این یادواره همچون سال های گذشته موجب شد تا جمع کثیری از مردم منطقه سیستان از شیعه و سنی گرد هم آمده و بار دیگر این واقعه عظیم تاریخی و دینی را مرور کنند که جا دارد از برگزاری خوب و هماهنگی های انجام شده از سوی سپاه شهرستان زابل تقدیر کنیم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :