داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان زابل بیان کرد:
صف مردم از اغتشاش گران جداست/مسئولین انتظامی در سریعترین زمان با تحریک کنندگان به اغتشاش برخورد کند
کد مطلب: ۷۴۵۸۶
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی گفت: صف مردم از اغتشاشات جداست ، از عناصر امنیتی نظامی و انتظامی م خواهش میکنیم در سریع ترین زمان و کمترین بازه زمانی اغتشاشگران محرکان روایت سازان موج سواران همه این ها را به مردم معرفی کنند.
صف مردم از اغتشاش گران جداست/مسئولین انتظامی در سریعترین زمان با تحریک کنندگان به اغتشاش برخورد کند
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه زابل در خطبه های این هفته نماز جمعه پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: متاسفانه در روز های گذشته ما شاهد بودیم که روایت سازی غلبه کرد بر روایت گری و این آسیبی است که برجامعه رسید و میرسد و ما وظیفه داریم در مقابل روایت سازی روایت گری کنیم .


وی افزود: به جمهوری اسلامی در این اغتشاشات ظلم شد، به نیروی انتظامی ما بهش ظلم شد، ظلم مضاعف در زاهدان شد. نیروی که جان خود را کف دست گذاشته تا امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورد شما به چه جرأتی به آن ها جنایتکار می گویید؟ واقعا نیروی های انتظامی ما مظلوم واقع شدند و ما وظیفه داریم کامل حمایت کنیم و قدر آن ها را بدانیم البته نیروی های مسلح ها نباید نگران باشند.

وی ادامه داد: جا دارد از مردم غیور شریف خون گرم باصفا و خوب بلوچ و اهل سنت حقیقتا تشکر کنم چرا که در این ایام اهل سنت عالی رفتار کردند، گول جوسازها را نخوردند فریب موج سوار ها را نخوردند به دنبال روایت سازها علی رغم کم کاری ما در روایت گری نرفتند، حقیقتا اهل سنت بصیرت به خرج داده است و مخصوصا بزرگان طوایفشان خیلی خوب عمل کردند، آمدند گفتند که فضا را ارام میکنیم ،چون میدانیم توطئه است، خود اهل سنت فضا را آرام کرده است

حجت الاسلام عزیزی تصریح کرد: ما می بالیم و افتخار میکنیم به این برادران عزیز و خواهران خوبمان که چشمشان باز است، بصیرت دارند ،حواسشان جمع هستند، می فهمند که عده ای دنبال این هستند که آن ها را سپر انسانی کنند تا خودشان به متامع دنیوی خود برسند این را می دانند.

وی تاکید کرد: از عناصر امنیتی نظامی و انتظامی ما خواهش میکنیم در سریع ترین زمان و کمترین بازه زمانی اغتشاشگران محرکان روایت سازان موج سواران همه این ها را به مردم معرفی کنند.

خود اهل سنت حساب این ها را تسویه خواهند کرد نیازی به ورود نظام نیست. وقتی که از طرف اهل سنت ترد شدند کسانی که به دنبال ایجاد جنگ طایفه ای و مذهبی هستند. خواهند فهمید که این مردم متفاوت هستند با دیگرانی که با یک شایعه همه کار میکنند.

وی افزود: نیروی انتظامی ما به تکلیف خود عمل می کند، اینگونه نیست که برخی ها مذهبی نگاه کنند، قشری نگاه کنند طایفه ای نگاه کنند، اگر در آن کلانتری نیروهای اهل سنت بودند این اتفاق نمی افتاد، این جمله دقیقا کد می دهد برای تفرقه انداختن بین شیعه وسنی.

خطیب نمازجمعه زابل خاطرنشان کرد: کسانی است که از این التهاب استفاده کردند و درواقع با روایت سازی موج سواری کردند، همه می دانند کسانی که در این ماجرا اسیب دیدند و مقصر نبودند نظام از ان ها دلجویی می کند، شک نکنید.

وی بیان کرد: کما اینکه تا به حال در این ۴۳ سال ما بارها شاهد بودیم که نظام از مظلوم حمایت کرده و دلجویی برای نظام شیعه وسنی هیچ فرق ندارد، این دلجویی از اسیب دیدگان که دخالتی در امور نداشتند یک وظیفه است برای نظام و نظام هم اینکار را خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی ادامه داد: ابهام زیاد است وقتی مواجه می شویم با روایت سازی های ظالمانه که دیگر کار به جایی میرسد که می گویند که باید مسئولین امنیتی محاکمه شوند، حرف اینست باید محاکمه شوند آن هایی که آمدند زمینه سازی کردند تحریک کردند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark