داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مواد مخدر اثر مستقیمی بر 20 میلیون نفر از جمعیت کشور دارد
کد مطلب: ۷۰۴۱۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: مواد مخدر تنها فرد مصرف کننده را درگیر نمی‌کند، بلکه بیش از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را به صورت مستقیم درگیر می‌کند و ناهنجاری‌هایی مانند طلاق و کودک آزاری ناشی از مواد مخدر هستند.

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در نشست تخصصی با مسؤولان و دست اندرکاران مبارزه با مواد مخدر گفت: در منطقه‌ای واقع شدیم که یکی از تولیدکنندگان مواد مخدر دنیا کنار ماست و با حضور نیروهای غربی در افغانستان، تولید مواد مخدر آن کشور به بیش از ۹ هزار تن رسیده است.

وی افزود: در بخش قضایی و انتظامی سه وظیفه مهم «معتادان متجاهر»، «خرده فروشان» و «ضربه به بنیان‌های قاچاقچیان» وجود دارد که خلل در این حوزه‌ها، روند مبارزه مواد مخدر را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

معاون قضایی دادستان کل کشور ادامه داد: بنابر قانون، مدت نگهداری معتادان سه ماه است؛ در حالی که هیچ معتادی در طول این مدت به شرایط عادی و جامعه باز نمی‌گردد؛ لذا این قانون باید به دو سال تغییر یابد.

عمرانی ادامه داد: مواد مخدر تنها فرد مصرف کننده را درگیر نمی‌کند بلکه بیش از ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را به صورت مستقیم درگیر می‌کند و ناهنجاری‌هایی مانند طلاق، کودک آزاری، همسر آزاری و بسیاری موارد دیگر ناشی از مواد مخدر هستند؛ پس اگر مصرف مواد مخدر کنترل شود، مسائل و آسیب‌های اجتماعی به حداقل می‌رسد.

وی اظهار امیدواری کرد که مجلس جدید اهتمام ویژه‌ای به این امر داشته باشد؛ چرا که این آتشی است که اگر فراگیر شود دامن همه را می‌گیرد.

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: قانون باید پویا باشد؛ همانطور که جرایم پویا هستند؛ پس اگر قانون حامی نباشد به منزله بدون سلاح رفتن رزمنده به جنگ با دشمن است.

عمرانی گفت: اگر علاوه بر مسؤولان، مردم و خانواده‌ها در این عرصه، مشارکت نکنند، این مبارزه به لحاظ ساختاری موفق نخواهد بود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark