داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۲
 
مسئول بسیج جامعه زنان زابل:
هدف دشمن از ترویج بدحجابی برهم زدن آرامش خانواده است
کد مطلب: ۷۵۳۲۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۱
مسئول بسیج جامعه زنان زابل گفت: نابودی و برهم زدن آرامش خانواده پس از نابودی فرهنگ عفاف و حجاب گام دوم و مهم دشمنان در جوامع اسلامی است.
هدف دشمن از ترویج بدحجابی برهم زدن آرامش خانواده است
طیبه پودینه در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: رعایت عفاف و حجاب موجب فراهم شدن محیط آرام برای تربیت فرزندان و سکونت توأم با آرامش میان زنان و مردان است و هدف از ترویج بی‌حجابی در جامعه از سوی دشمنان برهم زدن آرامش در محیط خانواده است.

وی با اشاره به اینکه ایرانیان از دوره باستان عفاف و حجاب و پوششی که اسلام بر آن صحه گذاشته وجود داشته است، تاکید کرد: دیوارنگاره‌ها و تاریخ مکتوب کشور ایران نشان‌دهنده آن است که پوششی که اسلام آن را تائید کرده، وجود داشته است.

پودینه با بیان این‌که حجاب و عفاف مختص بانوان نیست، تصریح کرد: مردان نیز باید عفت پیشه کرده و از نگاه به نامحرم پرهیز کنند چنانچه قرآن کریم صراحتاً بر این مسأله تأکید کرده است؛ انسان مؤمن از کوه هم استوارتر است، بعضی از شخصیت‌ها، جوان‌ها و دختران نه تنها در یک جامعه بدحجاب هضم نمی‌شوند؛ بلکه اثرگذار هم خواهند بود.

وی افزود: حجاب و عفاف برای مردان و زنان بیان شده است؛ اما علت تأکید زیادتر برای رعایت عفاف و حجاب از سوی زنان در قرآن کریم به واسطه ظرافت بانوان است اما مردان هم باید چشم‌پوشی و طهارت را مورد توجه قرار دهند؛ نابودی خانواده پس از نابودی فرهنگ عفاف و حجاب گام دوم و مهم دشمنان در جوامع اسلامی است و‌ خطر عظیم برای جامعه اسلامی در موضوع بی‌حجابی در بعد اجتماعی از هم پاشیدن خانواده است.

مسئول بسیج جامعه زنان زابل با اشاره به نقش محوری زن در خانواده، خاطرنشان کرد: امروزه برخی برای تضعیف نقش مادری و همسری، به تخریب و تحقیر خانه و خانه‌داری پرداخته و نقش مدیر و مدبر داخل خانواده را که کدبانو و خانمِ خانه است به سخره و استهزاء گرفته، و با تقسیم مادران به شاغل و خانه‌دار، سعی در کشاندن زن از خانه به کارخانه و ابزار تربیت و شخصیت زن و مادر را، ابزار اقتصادی و بازاری معرفی کردن و با تمجید از نقش کارگری و عملگیِ زنان سعی در استقلال زنان از اینکه دست‌شان به جای جیب شوهر، در جیب خودشان باشد، تلاش برای تزلزل خانواده و نقش مادری دارند.

وی ادامه داد: موضوع بدحجابی در جامعه ما از اموری است که ذهن بسیاری را در جامعه ازجمله خانواده‌ها ونهادهای آموزشي را به خود مشغول داشته است و تلقی بدحجابی به عنوان امری نابهنجار و نامطلوب نشانگر این است که ذهنیت فرهنگی و دینی ما برای بدحجابی آثار و تبعات نامطلوبی قائل است و به تعبیر دیگر، آن را علت برخی پدیده‌های نامطلوب دیگر در جامعه می‌انگارد.

وی در رابطه با حمایت مردم از مسئله حجاب افزود: بدحجابی، برهنگی یا بی حجابی جلوه ای از آثار تهاجم فرهنگی است و رعایت نکردن حجاب در کشور نوعی هنجارشکنی و قانون‌ستیزی است. بنابراین؛ مبارزه با بی‌حجابی نوعی دفاع از ارزش‌های اخلاقی است و دشمن می‌خواهد تا از این طریق جامعه و انقلاب را به چالش بکشد.

Share/Save/Bookmark