داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:
در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری با تفکر بسیجی قطعا به جایگاه قدرتمندی خواهیم رسید/ در فضای مجازی با بهره مندی از ظرفیت بسیج حرکت های پرشتابی خ
کد مطلب: ۷۴۷۱۱
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸
سردار احمد شفائی با بیان اینکه در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری با تفکر بسیجی قطعا به جایگاه قدرتمندی خواهیم رسید، گفت: در فضای مجازی با بهره مندی از ظرفیت بسیج حرکت های پرشتابی خواهیم داشت.
در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری با تفکر بسیجی قطعا به جایگاه قدرتمندی خواهیم رسید/ در فضای مجازی با بهره مندی از ظرفیت بسیج حرکت های پرشتابی خ
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در آیین اختتامیه مرحله استانی چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج با بیان اینکه فضای مجازی در خیلی از کشورها به عنوان موتور پیشران، پیشرفت و توسعه مطرح است، بیان کرد: این فضا توانسته در عرصه های مختلف از جمله اشتغال و خلق فرصت های شغلی، توسعه اقتصاد دانش بنیان، افزایش بهره برداری در سایه اقتصاد دیجیتال و حتی رشد علمی ارتقاء نظام اداری و تسریع امور به مردم، تقویت آرامش و امنیت جامعه، ترمیم شکاف های اجتماعی و تقویت هنجارها و ارزش های فرهنگی پیشرو باشد.

وی با بیان اینکه علی رغم پیشرفت های ارزشمندی که در زمینه های مختلف در کشور داشتیم در بحث فضای مجازی هنوز مصرف کننده هستیم، افزود: بر این اساس آسیب های جدی در حوزه های اقتصادی، علمی، امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی متوجه کشور شده که با برنامه ریزی صحیح می توان بستری برای بروز کردن توانمندی های کشور به ویژه جوانان و حتی نخبگان در عرصه های مختلف ایجاد کرد.

سردار شفائی با اشاره به اینکه فضای مجازی می تواند ایران را به یک قطب فناوری در حوزه های مختلف تبدیل کند، تصریح کرد: متاسفانه وابستگی و انفعال موجب کاهش رشد علمی در این حوزه وحوزه های متعدد شده است و ابزاری که می توانست برای تقویت امنیت و آرامش جامعه استفاده شود امروز باعث ناامنی در حوزه های اجتماعی شده است.

این مسئول سرقت، کلاه برداری، تاثیر گذاری در فروپاشی خانواده ها و تجاوز به حریم خصوصی را بخشی از دستاورد این ابزار دست پرورده نظام سلطه عنوان و خاطر نشان کرد: دشمنان ایران اسلامی از طریق طرح شایعات و شبهات متعدد، اتهامات گسترده و مدیریت افکار عمومی در این فضا اهداف پلید خود را دنبال می کنند.

وی ادامه داد: فضای مجازی که می توانست به ترمیم شکاف های اجتماعی و تقویت هویت ملی در کیفیت زندگی مردم تبدیل شود امروز به دلیل عدم مدیریت صحیح و بهره برداری مناسب یک تهدید جدی برای عناصر و هویت اجتماعی در کشور تبدیل شده و پیامدهای سوء آن را از جمله تغییر در سبک زندگی را امروز در جای جای کشور می بینیم.

سردار شفائی با بیان اینکه فضای مجازی قابلیت گسترش معنویت، اخلاق و حتی صدور فرهنگ اسلام را دارد، اضافه کرد: امروز وضعیتش مناسب نیست و محلی برای لجن پراکنی نسبت به اعتقادات، تضعیف معنویت و ارزش های اخلاقی و زیر پا گذاشتن احکام اسلام و قوانین صریح کشور مبدل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بخش مهمی از این آسیب ها به دلیل عقب ماندگی و وابستگی جدی ما در فضای مجازی کشور است و بسیاری از زیرساخت ها و سخت افزارهای مورد استفاده در این عرصه تحت کنترل دشمن و در احاطه سرویس های اطلاعاتی دشمن قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه گسترده ترین شبکه های اجتماعی که در دنیا و کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد غیر بومی است و حتی مدیران آن یا وابسته به نظام سلطه یا رژیم غاصب صهیونیستی می باشند، تصریح کرد: اکثریت بازیهای مورد استفاده نوجوانان و جوانان ما تولیدات خارجی است که این یک مصیبت است.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: در سال ۹۰ مرکز ملی فضای مجازی کشور به فرمان رهبر انقلاب فعال شد که اگر متولیان امر وظیفه خود را در این بخش به نحو شایسته دنبال می کردند قطعا و یقینا امروز این عقب ماندگی و وابستگی را در این فضا شاهد نبودیم.

 وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در اولین دیدار با نمایندگان مجلس فعلی در خصوص اهمیت فضای مجازی، خاطر نشان کرد: ایشان در این دیدار بر توجه نمایندگان به مدیریت ابزار این فضا تاکید داشتند که این بیانات حجت را بر همه ما تمام کرد.

این مسئول با بیان اینکه بسیج این شجره طیبه و این سازمانی که از بدو پیدایش و در طول پیمایش توانسته تمام اقدامات بر زمین مانده را به دوش بکشد، گفت: امروز با افتخار اعلام می کنیم که مصمم شدیم با همت جوانان و با همراهی متولیان ومسئولان همراه این عقب ماندگی را جبران کنیم، که قطعا می توانیم.

وی خطاب به بسیجیان بیان کرد: با توجه به اینکه بسیج برابر قانون مسئولیتی در این ارتباط ندارد اما چون بسیجیان حافظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب هستند نباید بیش از این تماشاچی باشند و باید با همت بلند و فعالیت شبانه روزی گام به گام اشکالات و مبانی که امروز در این عرصه وجود دارد را برطرف کنیم.

سردار شفائی با بیان اینکه برگزاری رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج با نگاه و تفکر بسیجی هدف مقدسی است که باید به سرانجام برسد، اذعان کرد: در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری با تفکر و نگاه بسیجی قطعا می توانیم به یک جهش موثر و جایگاهی برسیم که شأن ملت ماست و همانطور که در سایر عرصه ها با این نگاه و با این فرهنگ به جاهای مطلوبی رسیدیم قطعا در عرصه فضای مجازی هم خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: در سال های گذشته در موضوعات متعدد مشکلات عدیده ای وجود داشت که با اراده و کمک جریان انقلاب توانستیم شرایط را تغییر‌‌دهیم که امروز با بهرمندی از ظرفیت خوب بسیج قطعا خواهیم توانست در فضای مجازی حرکت های پر شتابی را داشته باشیم.

 فرمانده سپاه سلمان در پایان از مسئولین خواست تا با همراهی و همکاری و با همه ظرفیت در کنار هم قرار بگیرند تا سیستان و بلوچستان به عنوان یک استان الگو در جهت رفع مباحث و مسائلی که در فضای مجازی است مطرح شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark