داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
فرزند مولوی ریگی:‌
حمایت پدرم از نظام اسلامی، حاکی از اعتقاد راسخ وی بود
کد مطلب: ۷۴۸۰۱
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵
یکی از فرزندان مولوی ریگی با بیان اینکه پدرم در رفع اختلافات طایفه ای نقش بسیار موثری داشت، گفت: پدرم تا پای جان در راه آرمان های خود تلاش کرد، همواره منادی وحدت بود و افراد پای منبرش را به اتحاد و همدلی فرا میخواند، هم شیعه و هم سنی او را دوست داشتند.
حمایت پدرم از نظام اسلامی، حاکی از اعتقاد راسخ وی بود
به گزارش اوشیدا، حفیظ الله ریگی فرزند مولوی ریگی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: ما ۱۱ برادر و ۷ خواهر هستیم، پدر و مادرمان پیرو قرآن کریم بودند به گونه ای که ما را نیز تشویق به مسیر قرآن کردند و هم اکنون ۵ برادر و ۳ خواهرم حافظ کل قرآن کریم هستند.

وی افزود: زادگاه پدرم روستای نَرُن شهرستان تفتان است، او بسیار ساده زیست بوده و تمایلی به تجملات و مادیات نداشت، خانه و زندگی ساده ما برای همگان قابل رویت هست.

وی ادامه داد: پدرم مغازه خوار و بار فروشی داشت و از این مسیر گذران زندگی میکرد، هیچ یک از خواهران و برادرانم بر خلاف اینکه تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات حوزوی که دارند در هیچ یک از ارگان ها و ادارات دولتی مشغول به کار نیستند.

وی بیان کرد: پدرم در رفع اختلافات طایفه ای نقش بسیار موثری داشت، سران طوایف و علما نیز در این زمینه شهادت می‌دهند، کلا همیشه برای رفع دلخورهای تلاش می کرد و به معنای واقعی منادی صلح بود.

حفیظ الله ریگی گفت: پدرم جبهه و جنگ را با پوست و گوشت خود لمس کرده بود و وقتی که فریاد دفاع از میهن سر میداد و از نظام اسلامی حمایت میکرد مشخص بود به مسیری که حرکت می کند اعتقاد راسخ دارد، پدرم همراه با نظام و پیرو ولی فقیه و انقلاب اسلامی بود.

مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعه اهل سنت مسجد امام حسین(ع) شهرستان خاش از مولوی های شاخص منطقه و استان سیستان و بلوچستان بوده که توسط افراد ناشناس ظهر پنجشنبه ۱۷ آذر ربوده و به شهادت رسیده است.

به گفته مهدی شمس آبادی دادستان عمومی و انقلاب سیستان و بلوچستان سه نفر از عاملان اصلی ترور مولوی ریگی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و با پشتیبانی نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شدند، از آنان یک قبضه سلاح کلت که با آن مولوی ریگی به شهادت رسیده کشف و ضبط شده است.

پایان پیام/
http://asrehamoon.ir/vdcc۱۰qso۲bqp۱۸.ala۲.html
اشتراک گذاری :
Share/Save/Bookmark