داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد:
اختصاص ۶ هزار میلیارد برای تعاونی‌های سیستان‌و‌بلوچستان
کد مطلب: ۷۶۳۳۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از اختصاص خط اعتباری ۶ هزار میلیارد تومانی ویژه تعاونی‌ها در استان خبر داد.
اختصاص ۶ هزار میلیارد برای تعاونی‌های سیستان‌و‌بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا،خلیل احمد سلامی در سفر به منطقه سیستان و دیدارهای جداگانه با فرمانداران هامون، زهک و زابل، از اختصاص خط اعتباری ۶ هزار میلیارد تومانی ویژه تعاونی‌ها در سطح استان خبر داد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به حمایت‌ها و تسهیلاتی که دولت در حوزه تعاونی‌ها و اشتغال این بخش در نظر گرفته، نیاز است تا فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در غالب تشکل‌های تعاونی محور ساماندهی شوند و اشتغال پایداری را در حوزه‌های مختلف ایجاد کنند. باید تلاش شود تا حداقل ۱۰ و حداکثر ۲۵ درصد از طرح‌های بخش‌های مختلف، به سمت و سوی تعاونی‌ها هدایت شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مشاغل خانگی نیز ۷۰ درصد تسهیلات اعطایی به طرح‌های پشتیبان و ۳۰ درصد به صورت مستقل و حقیقی در غالب دانش بنیان ها پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: در حوزه روابط کار، کاهش ۱۰ درصدی حوادث ناشی از کار را در طی سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه آن در سال ۱۴۰۱ داشته‌ایم. با تلاش‌های صورت گرفته، سیستان و بلوچستان طی سال گذشته در حوزه روابط کار، در سطح کشور جزو پنج استان برتر‌ بوده است.

وی با تاکید بر بازرسی مستر از کارگاه‌های پرخطر و ساختمانی طی هر سال، بر آموزش‌های عمومی و تخصصی در واحد‌های کارگاهی تاکید کرد.

در این نشست‌ها فرمانداران طی سخنانی بر همراهی و همکاری بیش از پیش با تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مسیر اهداف ابلاغی تاکید کردند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark