داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
سمن‌ها می‌توانند پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند
کد مطلب: ۷۵۴۳۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۸
فرماندار ویژه شهرستان زابل در نشست با تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد گفت: تشکل‌های مردم نهاد در واقع پل ارتباطی بین مردم حاکمیت و خیرین هستند.
سمن‌ها می‌توانند پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا ملاشاهی در نشست سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مردمی بیان کرد: تعداد تشکل‌ها و سازمان مردم نهاد در هر جامعه‌ نشان از رشد فرهنگی آن جامعه هستند که می‌توانند به‌عنوان نماد جامعه مدنی پل ارتباطی بین مردم و دولت باشند.

وی ادامه داد: تشکل‌های مردم نهاد در واقع پل ارتباطی بین مردم، حاکمیت و همچنین بین خیرین و نیازمندان هستند چرا که از یک سو مشکلات و نارسایی‌ها به مسئولین منتقل می‌شود و از سوی دیگر مردم را از ظرفیت، توانایی‌ها و محدودیت‌های دولت آگاه می‌شوند.

ملاشاهی درنشست با نمایندگان تشکل‌های مردم نهاد شهرستان زابل، تصریح کرد: تشکل‌ها با شناسایی ظرفیت‌ها و اختیارات دولت و مسئولین، روحیه مطالبه‌گری خود را تقویت و در راستای احقاق حقوق مردم تلاش کنند تا جایی که امکان دارد وابستگی خود به دولت را کاهش دهید و براساس برنامه‌ها و توانایی‌های خود پیش بروید.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم نهاد بازوان توانمند دولت هستند تصریح کرد: دخیل کردن مردم در تصمیم گیری‌ها و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای در قالب تشکل‌های مردمی می‌تواند علاوه بر ایجاد همدلی و همبستگی بین مردم و مسئولان، بازوی توانمندی نیز برای دولت باشند.

ملاشاهی آگاهی‌سازی، آموزش، اعتمادسازی، تقویت مهارت‌های زندگی و افزایش تاب‌آوری را از وظایف تشکل‌های مردم نهاد دانست و ادامه داد: با برنامه‌ای منسجم و با تاکید توانایی‌های خود و داشتن روحیه مطالبه‌گری در راستای وظایف خود کوشش کنید.

گفتنی است،در حال حاضر ۴۹سازمان مردم نهاد در شهرستان زابل از طریق فرمانداری، ورزش و جوانان و بهزیستی مجوز گرفته و در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark