داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سلطانی فر: موانع حضور بخش خصوصی در ورزش را برطرف می کنیم/ پیگیری های حقوقی برای بازگشت حق میزبانی فوتبال ایران انجام خواهد شد
کد مطلب: ۷۳۳۳۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۱
وزیر ورزش و جوانان گفت: اعتراض فوتبال ایران ادامه دارد و یگیری های حقوقی برای بازگشت حق میزبانی فوتبال ایران انجام خواهد شد.
سلطانی فر: موانع حضور بخش خصوصی در ورزش را برطرف می کنیم/ پیگیری های حقوقی برای بازگشت حق میزبانی فوتبال ایران انجام خواهد شد
به گزارش  اوشیدا  به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در دیدار نوروزی با برخی روسای فدراسیون ها با تبریک فرا رسیدن سال ۱۴۰۰ و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: مردم ایران سال ۹۹ را با سختی کرونا و تحریم سپری کردند اما مقاومت دلیرانه و قهرمانانه مردم باعث شد که شرایط به سمت مطلوب تری پیش رود و مردم ایران اینبار نیز سربلند شدند.

وی ادامه داد: در این شرایط سخت برگزاری رقابت ها و لیگ ها در ۲۱ رشته ورزشی به عنوان مسکنی برای مردم بود و باعث پرکردن اوقات فراغت آنها شد و شور و شادی و نشاط و شعف را در بین مردم، خانواده ها و جوانان بوجود آورد و برگزاری مسابقات در این شرایط سخت کرونای باعث شد که فشار ها بر مردم قابل تحمل تر شود.

وزیر ورزش و جوانان با ابراز خرسندی از شروع سال ۱۴۰۰ ابراز امیدواری کرد که سال جدید همراه با پایان تحریم ها و پایان کرونا و بهبود شرایط اقتصادی کشور و تعدیل قیمت ها و افزایش قدرت خرید مردم باشد.

وی به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر سلب میزبانی از ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مقدماتی جام جهانی هم اشاره کرد و این تصمیم را ناعادلانه و ناشی از تحریم هایی که بر ایران اعمال شده دانست و اظهار داشت: این تصمیم با اعتراض فدراسیون فوتبال ایران ادامه خواهد داشت و پیگیری های حقوقی برای حق ایران انجام خواهد شد اما انچه مسلم است تیم های باشگاهی و تیم ملی با قدرت، آماده رویاروی با حریفان خواهند شد.

سلطانی فر درادامه به بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو به عنوان یکی از رویدادهای ورزشی مهم پیش رو اشاره کرد و توضیح داد: برای تمامی کشورها و ورزشکارانش کسب مدال دراین دو رویداد ارزش فراوانی دارد، خوشبختانه در ایران نیز با تدابیر اتخاذ شده و هماهنگی بین مدیران ارکان مختلف ورزش، فضای همدلی و هماهنگی ایجاد شد تا با ایجاد شرایط مناسب زمینه موفقیت برای ورزشکاران کشورمان دراین آوردگاه مهم ورزشی را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به بازدیدهای مستمر و پیگیری های مختلف مسئولین ورزش کشور و برگزاری جلسات ستاد عالی بازیهای المپیک و پارالمپیک تصریح کرد: خوشبختانه کمبود خاصی در اردوهای آمادگی در مسیر آماده سازی تیم ها و ورزشکاران وجود ندارد و با وجود محدودیت ها توانستیم تا حد زیادی امکانات و منابع مورد نیاز برای برپایی اردوها، اعزام ها و حضور در مسابقات را فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه حمایتهای و پشتیبانی های مضاعف در طول چهار ماه آینده تا برگزاری المپیک ادامه خواهد داشت اظهار داشت: تلاش می کنیم تا شرایطی را مهیا کنیم که نمایندگان ایران در المپیک ۲۰۲۰ با فراغ بال و آرامش بیشتر در بازی های الپیک و پارالمپیک توکیو حضور پیدا کنند.

سلطانی فر به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: امسال به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده که بایستی با پشتیبانی و رفع موانع زمینه حضور بهتر بخش خصوصی در ورزش را فراهم کنیم و با کاهش ایستگاه های استعلام برای صدور مجوزها، شرایط را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش بیشتر از قبل فراهم کنیم.

وی ادامه داد: برای حمایت و رفع موانع سرمایه گذاری ها در ورزش، نقشه راهی را طراحی می کنیم و در مسیر مجوزها و استعلام ها نیز بازنگری صورت می گیرد تا شرایط بهتری برای سرمایه گذاران در عرصه ورزش با هدف رونق ورزش بوجود آید.

وزیر ورزش و جوانان اتمام پروژه های نیمه تمام در استان ها را از جمله اهداف ماه های پایانی دولت دانست و توضیح داد: در این مدت پروژه های مختلفی در سراسر کشور افتتاح و به بهره برداری رسید و در همین سفر اخیر به استان خراسان جنوبی ۵۵ پروژه افتتاح شد که افتتاح این پروژه ها بویژه پروژه های که در مناطق محروم و روستایی احداث شده باعث نشاط و افتخار است.

وی ادامه داد: زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال در حالی امروز از مرز دو هزار گذشته که تا قبل از فعالیت این دولت ۳۰۰ بوده و در این مدت افزایش ۷ برابری پیدا کرده، بطوریکه اکثر زمین های مینی فوتبال در نقاط مرزی، دور افتاده و کمتر برخوردار به بهره برداری رسید.

سلطانی فر فضای همدلی و همگرایی در ورزش کشور را افتخاری بزرگ برای ورزش کشور دانست و افزود: کسب بهترین نتیجه تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸، کسب بیشترین مدال در بازی های آسیایی ۲۰۱۸، ارتقا رده کاروان ورزش ایران در المپیک جوانان از ۲۴ به ۷ و دیگر موفقیت ها، جملگی در سایه ی اهتمام و تلاش خانواده ورزش بوده است.

وی در ادامه با تاکید کرد: مسیر توسعه، موفقیت وپویایی در دو حوزه ورزش و جوانان تا پایان دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت.

وزیر ورزش وجوانان در بخش پایانی سخنانش به انتخابات ۲۸ خردادماه سال جاری ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: باید تلاش کنیم فارغ از جناح بندی های سیاسی زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark