داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
در جلسه با ائمه جمعه منطقه سیستان مطرح شد؛
۵ شرکت وزارت نیرو؛ مجری طرح تامین آب اضطراری زاهدان و سیستان
کد مطلب: ۷۵۴۰۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۶
طرح تأمین آب اضطراری منطقه سیستان و شهر زاهدان توسط ۵ شرکت وزارت نیرو در حال اجرا است.
۵ شرکت وزارت نیرو؛ مجری طرح تامین آب اضطراری زاهدان و سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا قاسمی در نشست با ائمه جمعه منطقه سیستان و تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های بر عهده شرکت آبفا بیان کرد: در ۴ حوزه آبی هامونِ هیرمند، حرمک، شیله و لواریاب تعداد ۶۷ حلقه چاه حفر شده که از این تعداد ۱۵ حلقه چاه در حرمک تکمیل شده و ۴۰۰ لیتر در ثانیه آب استحصال و از طریق ایستگاه پمپاژ شماره ۲ به زاهدان منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان افزود: حفاری ۳۵ حلقه چاه دشت هامون هیرمند و خطوط انتقال برق به طول ۴۹ کیلومتر تکمیل شده است.

وی ادامه داد: خطوط انتقال آب به طول ۴۰ کیلومتر در ۴ خط جریان با پیشرفت ۸۲ درصد در حال انجام هست که در سه خط جریان عملیات لوله‌گذاری تکمیل و در مرحله آزمایش نهایی است.

رئیس شورای انسجام‌بخشی شرکت‌های تابعه وزارت نیرو گفت: تجهیزات الکتریکال و مکانیکال برای همه چاه‌ها خریداری شده و در دو مسیر جریان الکتروپمپ چاه‌ها نصب و آماده بهره‌برداری است.

قاسمی افزود: بر اساس برنامه زمان‌بندی تا پایان شهریور آب خام از دشت هامون هیرمند به مخزن برای شیرین‌سازی آماده تحویل است.

به گفته وی، عملیات اجرایی برداشت آب از چاه‌های منطقه شیله با ایجاد راه دسترسی در حال انجام هست، برای اجرای خطوط انتقال برق، تجهیزات برق‌رسانی توسط پیمانکار طرح خرید که پس از تکمیل راه دسترسی عملیات اجرای خطوط انتقال آب و برق آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد: همچنین با ایجاد راه دسترسی برای چاه‌های جدید منطقه لواریاب عملیات حفاری این چاه‌ها نیز در دستور کار شرکت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: برای رفع دغدغه و نگرانی مردم با تمام توان پای‌کار هستیم و نخواهیم گذاشت بحران بی‌آبی منطقه را فراگیرد؛ با تلاش شبانه‌روزی مجموعه شرکت آبفا و هم‌افزایی مسئولان ارشد استان، طرح ۱۸ماهه را در بازه زمانی ۶ ماه تکمیل خواهیم کرد.

گفتنی است؛ علاوه بر شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو، بر اساس توافق صورت‌گرفته شرکت ایمواسکو عهده‌دار خرید و نصب آب‌شیرین‌کن جهت شیرین‌سازی آب شرب منطقه سیستان و زاهدان است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark