داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر حوزه علمیه فاطمیه زابل:
روشن‌کردن نور امید در میان امت‌ها بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است
کد مطلب: ۷۵۹۹۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۱۳
مدیر حوزه علمیه فاطمیه زابل گفت:دستاوردهای انقلاب اسلامی به‌عنوان یک رویداد تاریخی محسوب می‌شود، برای بسیاری دیگر از مردم ایران و حتی جهانیان به‌عنوان یک پدیده‌ای مؤثر و بزرگ در طول تاریخ مدرن است.
روشن‌کردن نور امید در میان امت‌ها بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است
  لیلا کوهستانی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: نهضت انقلاب اسلامی بر محور توحید، حق‌پرستی، ظلم و طاغوت‌ستیزی قرآنی و نیز والاترین نهضت و حماسه اسلامی که نهضت عاشورا است شکل گرفت. وقتی در تفسیر قرآن مبحث توحیدی حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر عزیز انقلاب اسلامی را مطالعه می‌کنیم در می‌یابیم که ایشان با تفسیری اجتماعی از آیات الهی چگونه در شکل‌گیری این انقلاب نقش بسزا و مثمری را ایفا نمودند به نظر بهترین چیزی که روشنگر نحوه شکل‌گیری انقلاب بر محور توحید قرآنی و نهضت عاشورا است کلام رهبران آن: امام خمینی ره و امام خامنه مدظله است.

  وی افزود:کلام برجسته و بارز امام خمینی  که فرمودند اسلام را محرم و صفر زنده نگه داشته است دلیل بر نقش ویژه نهضت عاشورا در انقلاب است. همچنین تفکر شیعی و زمینه‌سازی برای نهضت جهانی حضرت مهدی عج تعالی فرجه نیز عامل دیگر شکل‌گیری انقلاب بود.   
 کوهستانی در ادامه باتوجه‌به قدرت دنیایی پهلوی دوّم و حمایت خارجی از او اینکه حضرت امام روح‌الله (ره) پیروزی نهضت را قطعی می‌دانستند بیان کرد:   حضرت امام روح‌الله (ره) پیروزی نهضت را قطعی می‌دانستند؛ زیرا امام خمینی متکی به‌قدر الهی بودند و می‌دانستند تمام قدرت‌های دنیایی در مقابل قدرت الهی، توخالی، پوشالی و به‌قول‌معروف کف روی آب هستند همچنین باور قلبی به کمک خداوند متعال و عده‌های الهی به مجاهدان راه حق که حتی اگر کشته شوند پیروزند زیرا شهادت در راه حق را به دست آورده‌اند و همچون نهضت عاشورا درهرصورت شکستی برای جبهه حق وجود ندارد و پیروزی قطعی و یقینی است.   

 وی در ادامه بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را روشن‌کردن نور امید در میان امت‌های مسلمان و مستضعفان جهان دانست و افزود: بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی روشن‌کردن نور امید در میان امت‌های مسلمان و مستضعفان جهان بود چرا که ضعف و شکست‌پذیری قدرت‌های استکبار و طاغوت‌های جهانی را عملاً نشان داد و الگوی سایر مسلمانان و مستضعفان قرار گرفت تا زمینه حکومت جهانی و تمدن اسلامی محقق شود.     
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه زابل، آفاتی که انقلاب اسلامی را تهدیدکرده و می‌کند را چنین بیان کرد: آفات متعددی را می‌توان نام برد که مهم‌ترین آنها عدم معرفی درست اسلام به نسل جدید و دنیا، بدبین کردن مردم نسبت به انقلاب و فاصله انداختن بین مردم و مبانی دینی انقلاب همچون احیا و حفظ شعائر الهی، اختلاف و تفرقه میان مردم و ازبین‌رفتن وحدت و انسجام ملی و نفوذ دشمن و سربازانش در صفوف و اقشار مختلف جامعه برای به انحراف کشاندن اهداف انقلاب به هوش باشید که موریانه‌های موذی، این ایادی استکبار جهانی درصدد رخنه‌کردن در صفوف شما هستند. دسته‌ای وحدت را به هم دهید و بازو به بازوی هم یکدل و یک‌جهت این هدیۀ الهی را که پس از قرون متمادی به شما عطا فرموده قدردانی و حفظ کنید غفلت از یاد خدا.    
کوهستانی منظور حضرت امام خمینی (ره) از عبارت "صدور انقلاب" الگو بودن مردم ایران دانست و افزود:  صدور انقلاب بدین معنی که سایر ملل و امت‌های مسلمان انقلاب اسلامی مردم ایران را الگوی خویش قرار داده و در مقابل ظلم وجود و طاغوت‌ها و مستکبرین ایستادگی و مقاومت نمایند و امروز به‌روشنی شاهد این اتفاق هستیم بهترین نمونه بارز آن شکل‌گیری جبهه مقاومت و جهاد مردم غزه و همراهی تمام مردم حق‌جوی دنیا با آنها است.  انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark