داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه زابل:
قوه قضائیه با جریان نفاق برخورد قاطع انجام دهد
کد مطلب: ۷۵۳۵۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲ تير ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۱
امام جمعه زابل گفت: قوه قضائیه با کسانی که در درون جامعه اسلامی توطئه می‌کنند و دچار نفاق شدند برخورد قاطع انجام دهد.
قوه قضائیه با جریان نفاق برخورد قاطع انجام دهد
به گزارش پایگاه خبری‌ اوشیدا، حجت‌الاسلام مجتبی عزیزی خطیب نمازجمعه زابل پس از سفارش به تقوای الهی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بیان کرد: به مناسبت هفته قوه قضائیه نکته‌ای عرض می‌کنم که قرآن کریم دستورات متعددی از جمله این دستورات شخصی و برخی ازاین دستورات حاکمیتی است،به عنوان یک مومن، یک مسلمان و کسی که او هم مثل باقی انسان‌ها مکلف است به اموری و برخی از دستورات که قرآن کریم به نبی مکرم داده، این‌ها دستوراتی است که جنبه حاکمیتی دارد یعنی پیامبر اکرم(ص) به عنوان حاکم،نه به عنوان حکومت دستور داده است.

وی افزود: در درون جامعه اسلامی هستند کسانی که دچار نفاق شدند و توطئه می‌کنند خطاب قرآن کریم به حاکمیت این است که با اینها سخت برخورد کن، که این بخش تکلیف قوه قضائیه است که باید با منافقین برخورد کند و این مبارزه او شدید باشد و این وظیفه قوه قضائیه است که با عزم و صبر و بردباری برخورد کند اما این سعه صدر نباید با مجرمین و منافقین باشد کسانی که گویا عهد بستند که علیه این نظام، ولایت، رهبری و امنیت کشور مدام مسئله درست کنند.

حجت الاسلام عزیزی تاکید کرد: ضمن تقدیراز زحمات و تلاش‌های قوه قضائیه بابت رسیدگی به مشکلات مردم اما برای مردم سوال پیش آمده است که چرا کسی در این استان مدام در جایگاه امامت جمعه هر هفته علیه ارکان نظام بی حرمتی می‌کند و برخورد نمی‌شود توجیه شما چیست؟

امام جمعه زابل تصریح کرد: ما از دستگاه محترم قضا گلایه داریم و البته می‌فهمیم که نظام باید با سعه صدر برخورد کند، من خواهش می‌کنم، من دست عزیزانم را می‌بوسم در قوه قضاییه برخورد کنید مردم، ملت، امت پشتیبان شما هستند، همه پشتیبان شما است شیعه و سنی کنار شماست، برخورد کنید،که اگر امروز برخورد نکنید با این افراد و محرکین، فردا دیر خواهد بود و فرداها دیرتر و پشیمانی سخت تر است.

وی افزود: ما شهید ندادیم که یک عده با تکبر نظام را مورد عتاب قرار دهند و باورهای این ملت را به سخره بگیرند اگر ما مثل آنها برخورد نمی‌کنیم خوبی ماست ولی باید تکلیف‌مان را روشن کنیم کسی که اینقدر خطا می‌کند حکم او چیست.

وی تاکید کرد: قوه قضائیه نسبت به قاتلین سردار شهید هاشمی پیگیری و تعقیب کند و برخورد نکردن با این قبیل افراد مردم را ناامید می‌کند، برخورد کنید و بگذارید همه بفهمند که نظام اسلامی قاطع هست این تکلیف قوه قضائیه است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark