داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
اخبار واتس اپ اطلاعاتتان را پاک می کند!
کد مطلب: ۶۴۳۷۰
تاریخ انتشار:شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
واتس اپ اعلام کرده که اطلاعات پشتیبان‌گیری شده کاربران را حذف می کند. اگرچه اولتیماتوم داده که اگر کاربران واتس اپ اطلاعات خود را ذخیره نکنند نیز فرقی ندارد و در نهایت اطلاعات آنان از واتس اپ حذف می شود .
اخبار واتس اپ اطلاعاتتان را پاک می کند!
جالب است بدانید از آخرین به روز رسانی واتس اپ یک سال می گذرد. از آنجایی که اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ درحال تغییر روش پشتیبان‌گیری و گرفتن بک‌آپ (backup) برای اطلاعات و داده های کاربرانش است، مدتهاست به منظور یکپارچه سازی و افزایش میزان دسترسی آنها به اطلاعاتشان از سرویس گوگل درایو برای ذخیره داده های پشتیبان گیری شده خود استفاده کرده است.
چرا پشتیبان گیری مهم است؟

شاید برایتان سوال باشد که چرا پشتیبان گیری مهم است. گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد در صورتی‌که کاربران پشتیبان‌گیری داده های خود را طی یک سال اخیر به‌روزرسانی رسانی نکرده باشند، واتس اپ دیگر از فضای ذخیره سازی محدود سرویس گوگل درایو استفاده نخواهد کرد.

واتس‌اپ در تشریح این اقدام عنوان کرده است که عدم به‌روزرسانی داده های بک‌آپ شده توسط کاربران بدین معناست که این اطلاعات دیگر برای انها ارزشی ندارد بنابراین لزومی نخواهد داشت که فضای ارزشمند و محدود گوگل درایو را اشغال کند.
بازه زمانی اضطراری واتس اپ

در این بیانیه که واتس‌اپ اخیرا آن را منتشر کرده، عنوان شده است که فایل های پشتیبان کاربران از تاریخ ۱۲ نوامبر سال جاری میلادی دیگر در سهمیه گوگل درایو ذخیره نخواهند شد.

شایان ذکر است تنها آن دسته از فایل هایی که به‌روزرسانی آنها بیشتر از یک سال می گذرد، به طور خودکار و اتوماتیک از گوگل درایو حذف خواهند شد. بنابراین کاربرانفرصت دارند تا تاریخ مذکور هرچه سریعتر اقدام به انجام به روزرسانی فایل های بک‌آپ واتس‌اپ خود کنند تا آن دسته از اطلاعات نظیر تصاویر، ویدیو و پست های موردنظرشان را که تمایلی به حذف آن ندارند، همچنان حفظ و ذخیره سازی کنند.
کاربران چگونه باید پشتیبان گیری کنند؟

کاربران به‌منظور پشتیبان‌گیری از داده‌های خود در واتساپ می‌توانند پس از باز کردن اپلیکیشن، به قسمت Settings > Chats > Chat Backup مراجعه کننند. البته لازم به ذکر است که کاربران آیفون با سیستم‌عامل iOS که از واتس‌اپ استفاده می کنند، با خطر حذف داده‌های خود روبرو نخواهند بود زیرا فیسبوک پیشتر به‌منظور پشتیبان‌گیری از داده‌های واتساپ در سرویس آی کلاد (iCloud) با اپل قرارداد بسته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :