داخلی آرشيو خبر صفحه خطبه های نماز جمعه زابل
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه نیمروز:
عاملان جنایت چابهار منتظر برخورد شدید باشند/ تروریست ها به دنبال نا امن نشان دادن این بندر استراتژیک هستند
کد مطلب: ۶۵۴۵۰
تاریخ انتشار:جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴
امام جمعه نیمروز گفت: مسئولان باید سریعا عاملان و مجریان جنایت چابهار را شناسایی و با آنان برخورد جدی نمایند چرا که نظام سلطه و استکبار جهانی اعیادی و نوکران آن نمی خواهند ثبات و امنیت جمهوری اسلامی ایران را ببینند.
عاملان جنایت چابهار منتظر برخورد شدید باشند/ تروریست ها به دنبال نا امن نشان دادن این بندر استراتژیک هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت؛ عاملان جنایت چابهار باید منتظر برخورد شدید و پشیمان کننده ای باشند چرا که ما نمی گذاریم کسی امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران که چهل سال است از آن می گذرد را هدف قرار دهد و جوانان و هموطنان ما را شهید کند.

امام جمعه شهرستان نیمروزافزود: این جنایت ننگین را به شدت محکوم می کنیم و از دولت پاکستان می خواهیم جدیت بیشتری به خرج دهد همانطور که ما نمی گذاریم از طریق خاکمان به کشورهای همسایه آسیبی برسد دولت پاکستان هم باید سریعا نسبت به شناسایی و تحویل این جنایتکاران و گروهک های تروریستی اقدام کند.

وی ابراز داشت: تروریست ها به دنبال نا امن نشان دادن چابهار که یک منطقه تجاری مهم و استراتژیک است هستند تا سرمایه گذاران احساس نا امنی کنند جمهوری اسلامی ایران در برابر اینگونه جنایتها و ترفندها کوتاه نخواهد آمد و مطمئنا پاسخ دندان شکنی به آنان خواهد داد.

وی با اشاره به مشکل سوخت مردم در فصل سرما تصریح کرد: با وجود پی گیری و تلاش مسئولان هنوز مشکلاتی در شهرستان نیمروز و حوزه سیستان به چشم می خورد، چرا باید در کشوری که از آن نفت و گاز به دیگر کشورها صادر می شود شهروندان برای تهیه سیلندر گاز ساعت ها در صف بمانند، برای رفع این مشکل باید جلوی قاچاق نفت و گاز گرفته شود عاملان فروش باید سروقت گاز و نفت را به دست مردم برسانند و اگر تخلفی از طرف این عاملان صورت گرفت با آن برخورد شود.

امام جمعه نیمروز ضمن تبریک روز دانشجو بیان داشت: این روز بعنوان روز مقاومت تاریخی در تاریخ دانشگاه تهران ثبت شد یکی از مهمترین حرکتهای سیاسی قبل از انقلاب اعتراض دانشجویان نسبت به ورود معاون رئیس جمهوری آمریکا به ایران بود و به دنبال آن گارد تا دندان مسلح رژیم وارد دانشگاه شد و دانشجویان را به گلوله بست که چندین تن از دانشجویان به شهادت رسیدند.

وی تاکید کرد: دانشگاهها باید به لحاظ سیاسی فعال و شاداب و روشنگر باشند اگرچه کار اصلی آنها نباید سیاسی باشد و رسالت دانشگاه باید کمک به حل مسائل و مشکلات جامعه و تربیت دانشجویان باشد، یک دانشجو پس از فارغ التحیلی باید به کشور و میهن خود متعهد و وفادار باشد و به تقوا، ایمان و بصیرت خود بیفزاید ولایت مدار، یک انقلابی و بسیجی باشد.

انتهای پیام/3953
Share/Save/Bookmark