داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه 
امتیاز مثبت 
۸
 
طراحی داخلی هواپيما"قصر پرنده" شاهزاده سعودي
کد مطلب: ۵۷۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۹
اوشيدا:شرکت ایرباس از تحویل گران ترین هواپیمای شخصی جهان به قیمت نزدیک به 500 میلیون دلار در ماه آینده میلادی خبر داد.
به گزارش پايگاه خبري اوشيدا: "ولید بن طلال" شاهزاده سعودی و مدیرعامل شرکت "المملکة" خریدار این هواپیماست. این شرکت در بخش های مختلف سرمایه گذاری می کند. وی برادرزاده ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی است.

او که در سال ۲۰۱۲ با داشتن ۲۵ و نیم میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد در کشورهای عربی است ژانویه ۲۰۱۳ هواپیمای شخصی خود را با عنوان "قصر پرنده" از ایرباس تحویل می گیرد.

"حبیب فقیه" رئیس شرکت ایرباس خارومیانه اعلام کرد: هواپیمای شخصی ولید بن طلال، از نوع سوپر جمبو A۳۸۰ است. این هواپیما، گرانترین هواپیمای شخصی جهان و نخستین هواپیما از نوع A۳۸۰ است که به یک هواپیمای شخصی تبدیل می شود.

این هواپیمای شخصی با گنجایش ۶۰۰ نفر دارای امکانات زیر است:

اتاق کنفرانس، سالن مراسم، ۵ سوئیت لوکس، ۲۰ اتاق لوکس، نمازخانه که کف آن با استفاده از سامانه خودکار، به سمت قبله، تغییر جهت می‌دهد. آسانسور میان سه طبقه هواپیما، پارکینگ برای خودرو رولزرویس، حمام بزرگ و مجهز، نمایشگر در کف سالن که منظره زمین از آسمان را نمایش می دهد. سالن غذاخوری از جنس سنگ مرمر، سالن پذیرایی با گنجایش ۲۵ نفر، سالن سینما با صندلی های چرم طبیعی، سالن ورزشی.

این هواپیما براساس تقاضا و نیازمندی های اعلام شده ساخته شده است.

شرکت ایرباس پیش بینی کرده است با تحویل این هواپیما، تقاضا برای چنین هواپیماهایی افزایش یابد. دکوراسین داخلی این هواپیما توسط شرکت طراحی داخلی بریتانیایی "کیو" طراحی شده است.

این هواپیما، گران ترین هواپیمای شخصی جهان است. A۳۸۰ خود نیز گران ترین و بزرگترین هواپیمای مسافربری و حمل بار در جهان به شمار می آید.

طراحی داخلی "قصر پرنده"
طراحی داخلی "قصر پرنده"
طراحی داخلی "قصر پرنده"
طراحی داخلی "قصر پرنده"
Share/Save/Bookmark