داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۱۲
 
در دومین حراجی هدایای ریاست جمهوری چه خبر است؟
ساعت رئیس جمهور روی دست شما/عکس
کد مطلب: ۳۵۴۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۳۴
اوشیدا:یک ساعت مردانه کونکورد با بند چرمی کوروکودیل، یک کیسه مروارید بحرینی، خودنویس مونت بلانش با تولید محدود یا یک سرویس طلای سفید زمردنشان... نمونه شان را شاید هر جای دیگر دنیا بتوانید پیدا کنید. اما چیزی که خیلی ها را راغب می کند تا برای این اجناس دو سه برابر قیمت واقعی هزینه بپردازند، تاریخچه ای است که پشت سر آنها خوابیده.
در دومین حراجی هدایای ریاست جمهوری چه خبر است؟

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:اینها هدایایی هستند که در ۸سال گذشته از دست مقامات خارجی به رئیس جمهور و خانواده اش اهدا شده اند و احمدی نژاد آنها را به سازمان بهزیستی هدیه کرده تا با فروش شان هزینه های مددجویان تحت پوشش این سازمان تامین شود. مزایده این هدایا در سال گذشته، سرمایه ای را فراهم کرد تا ده ها مددجو کمک هزینه تهیه مسکن دریافت کنند و حالا در ۲۱ اسفند ماه دومین مرحله این حراجی شروع می شود تا ۱۰۰ مددجوی دیگر سرپناه پیدا کنند.هدیه ای که ۴برابر شد

سال قبل، همین روزها بود که اولین دوره حراجی هدایای رئیس جمهور برگزار شد و ۲۱ قلم از هدیه هایی که احمدی نژاد و خانواده اش از مقامات خارجی گرفته بودند به فروش رسید. هدایایی مثل ساعت مچی، خودنویس، سرویس های نقره و گردنبندهای زینتی که ارزش اولیه آنها ۱۱۰ میلیون تومان برآورد می شد اما فروش آنها در مزایده خیرین، بیش از چهارصد میلیون تومان به خزانه بهزیستی سرازیرر کرد تا این سازمان برای مددجویان سرپناه تامین کند.

در آن زمان ۳ماه قبل از برگزاری مراسم حراج، هدایای رئیس جمهور در کاخ گلستان رونمایی شد و خیران ۵روز فرصت داشتند از ۷۲ کالای ارزشمندی که به نمایش درآمده بود بازدید کنند. هدایایی که ارزش آنها در آبان ماه سال ۹۰ حدود یک میلیارد تومان برآورد می شد و در نهایت ۲۱ مورد آنها با ارزش ۱۱۰ میلیون تومان به اولین دوره حراجی راه پیدا کردند. این حراجی در مجموعه فرهنگی، ورزشی تلاش در کرج برگزار شده بود و ۱۰۰ نفراز خیران استان البرز برای شرکت در آن ثبت نام کرده بودند که در نهایت ۱۱نفر از آنها در مزایده شرکت کردند.از سرویس نقره تا ساعت مارکدار اروپایی

حراج هدایای ریاست جمهوری، رسمی است که از سال قبل گذاشته شد. تا پیش از آن روسای جمهوری که قصد اهدای هدیه هایشان را داشتند، آنها را به موزه هدایای ریاست جمهوری می بخشیدند. سید محمد خاتمی در دوره ریاست جمهوری بیش از هزار هدیه را با این موزه بخشیده بود که شامل قلب شیشه‌ای اهدایی ژیسکار دستن، رییس جمهور فرانسه، قطعه‌ای از پرده کعبه اهدایی ولیعهد عربستان، انگشتر عقیق شهید حق‌جو، اهدایی فاطمه حق‌جو فرزند وی، و آثار اهدایی یاسر عرفات، پاپ ژان پل دوم، کوفی عنان، دبیر کل سازمان ملل، می‌شد. در بخش دیگری از این موزه هم هدایای اهدایی به رهبر معظم انقلاب، آیت الله خامنه ای در زمان ریاست جمهوری ایشان و هدایای اهدا شده به آیت الله رفسنجانی قرار دارد.

اما به هر حال، بهزیستی قرار است در یکی از روزهای باقی مانده تا پایان سال یک رونمایی عمومی برای هدیه هایی که این دوره حراج می شوند برگزار کند و شما کافیست به سایتی که برای این کار طراحی شده سر بزنید، هدیه مورد نظرتان را بپسندید و منتظر اعلام قیمت نهایی آن باشید تا با دست پر به محل برگزاری مزایده بروید.

در حراجی امسال اگر قصد خرید داشته باشید، انتخابتان باید یکی از این موارد باشد: 
چطور در مزایده شرکت کنید؟

اگر شما هم می خواهید صاحب یکی از این هدایای رئیس جمهور باشید، باید نام تان را در فهرست خیرین سازمان بهزیستی در سایت http://gift.behzisti.irثبت کنید و در روز برگزاری مزایده با پرینت فرم ثبت نام، کارت شناسایی و ۵۰۰هزار تومان پول نقد راهی محل مزایده شوید تا در صورت برنده شدن، هدیه را رزرو کنید. اصالت این هدیه ها را کارشناسان رسمی دادگستری قبلا بررسی کرده اند و بعد از قیمت گذاری به محل مزایده فرستاده اند تا به بالاترین قیمت فروخته شوند.

البته شرکت در این مزایده، قوانین دیگری هم دارد. مثلا شما در صورتی که در حراجی برنده شوید، تا ۷۲ساعت باید مبلغ هدیه را واریز کنید در غیر این صورت این تاخیر به حساب انصراف شما از رقابت گذاشته خواهد شد و ۵۰۰ هزارتومانی که به عنوان ودیعه پرداخت کرده اید، ضبط می شود. هیچ کدام از اجناسی که در این حراجی فروخته می شود گارانتی ندارند و مسئولیت امنیت آنها به عهده خریدار است. همچنین، تبانی در انجام حراجی قابلیت پیگرد قانونی دارد و خسارت های احتمالی متوجه تبانی کنندگان خواهد بود.

 
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
    عکاس :