داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه 
امتیاز مثبت 
۳
 
خودروی جدید مرسدس بنز برای ربودن قلب نسل جوان: طرح مفهومی GLA
کد مطلب: ۵۷۷۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۴
اوشیدا: CUV یا crossover به دسته ای از وسایل نقلیه گفته می شود که بر اساس پلتفرم خودروهای سواری ساخته می شوند و در عین حال که ویژگی های ارزشمند SUV ها را در خود دارند اما به جای ساختار "بدنه بر روی شاسی" که در SUV ها به کار می رود، در CUV ها از ساختار "بدنه و شاسی یکپارچه" استفاده می شود.
خودروی جدید مرسدس بنز برای ربودن قلب نسل جوان: طرح مفهومی GLA
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اما GLA که کمپانی مرسدس-بنز طرح مفهومی آن را در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی کرده، یک اتومبیل ۵ درب معمولی نیست؛ ضمن داشتن مشخصات اعلا، قیمتی رقابتی نیز خواهد داشت. یک طراحی کاملا زاویه دار که شکل آن را اساسا نمی توان به باکس خودروهای معمولی تشبیه کرد. عضلانی و وام گرفته از طراحی چشمگیر مدل GLK که بزرگتر و گران تر است.

قرار است این خودرو با یک موتور ۴ سیلندر گازوئیلی که به توربوشارژ مجهز شده عرضه شود. موتوری که ۲۰۸ اسب بخار نیرو و ۲ لیتر حجم دارد و جعبه دنده ۷ سرعته ای توان تولیدی آن را به هر ۴ چرخ منتقل خواهد کرد.

یکی از نکات جالب در طراحی این خودرو، پروژکتورهای لیزری است که روی سقف تعبیه شده و نه فقط می تواند جاده -و هر چیزی در مقابل- را روشن کند بلکه حتی امکان پخش تصویر و ویدیو بر روی سطوح مقابل خود را دارد. تصورش را کنید، واو!
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : نارنجی
    عکاس :