داخلی آرشيو گزارش تصويری صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
نماز باران با حضور مردم رنج دیده سیستان در تالاب خشک هامون اقامه شد+تصاویر
کد مطلب: ۵۷۱۱۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸
نماز طلب باران با حضور مردم رنج دیده سیستان در تالاب خشک هامون با قرائت حدیث کساء و اذکار استغفار اقامه شد.
نماز باران با حضور مردم رنج دیده سیستان در تالاب خشک هامون اقامه شد+تصاویر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشرفیان پس از اقامه نماز باران به بیان عوامل عدم نزول باران از دیدگاه آیات و روایات پرداخت و بیان داشت: که به چند دلیل عمده اشاره کردند:گناهان مردم یک منطقه، امتحان الهی، ترک فریضه امر به معروف و نهی از منکر و ظلم و دروغ مسئولین از جمله علل عدم نزول باران به شمار می رود.

حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: بر اساس روایتی؛ ظلم و عدم صداقت با مردم از عوامل سلب رحمت الهی است بنابراین، این ظلم می تواند بی تفاوتی و عدم رسیدگی به مشکلات مردم باشد.

وی در این راستا ادامه داد: ظلم، می تواند وعده های دروغ و یا توجیه دروغ باشد بنابراین باپرهیز از ظلم به دیگران درهای رحمت را به روی خود می توان گشود.

اشرفیان با اشاره به اینکه تالاب هامون مهمترین مولفه حیات سیستان است و هیچ امری به اندازه احیاء تالاب نمیتواند معیشت مردم سیستان را تامین کند ابراز داشت: در شرایطی که بهترین ظرفیت ها در منطقه وجود دارد و حتی ثبت جهانی شده اما می بینیم کمترین احساس مسئولیتی وجود ندارد.

وی در پایان از دیپلماسی ضعیف برای پیگیری حقابه انتقاد کرد و تاکید کرد: برای نجات سیستان مسولان امر تلاش بیشتری کنند چرا که با ادامه این روند شاهد خالی از سکنه شدن منطقه خواهیم بود.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark