داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نخستین کارخانه تولید انبوه واکسن کرونا در جهان
کد مطلب: ۷۰۸۵۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۳
گروه ملی بیوتک چین اعلام کرد که در اواسط ماه ژوئیه نخستین کارخانه تولید واکسن COVID-19 غیرفعال در جهان آغاز به کار می‌کند.
نخستین کارخانه تولید انبوه واکسن کرونا در جهان

به گزارش اوشیدا؛ ؛ به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، گروه ملی بیوتک چین اعلام کرد که در اواسط ماه ژوئیه نخستین کارخانه تولید واکسن COVID-19 غیرفعال در جهان آغاز به کار می‌کند.

 
چین در حال حاضر روی ۵ نوع واکسن برای درمان کرونا کار می کند و یکی از آنها به نام سینوواک نیز دو مرحله آزمایش کلینیکی را تمام کرده و وارد مرحله سوم و نهایی شده است.
 
آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها روی انسان باید سه مرحله را پشت سر بگذارد که در مرحله اول عمدتا آزمایش در دامنه کوچک انجام می شود و  بر روی افراد سالم، عمدتا سنین جوان و میانسال متمرکز می شود.
 
این کارخانه در پکن مستقر است و بازرسی‌های ایمنی مشترک را که توسط ادارات مربوطه ترتیب داده شده بود را گذراند و واجد شرایط است که تولید انبوه واکسن را در زمان مقرر آغاز کند.
 
گروه ملی«Biotec» چین ادعا می‌کند که این مرکز بزرگترین کارخانه تولید واکسن غیرفعال COVID-19 است؛ از طراحی تا ساخت و ساز، این کارگاه از مقررات و معیارهای مربوط به ایمنی چین و سازمان بهداشت جهانی پیروی می‌کند.
 
همچنین، شرایط نگهداری  واکسن مطابق با استانداردها را دارد؛ ساخت کارخانه تنها ۲ ماه طول کشیده که در ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ ساخت آن شروع شد.
 
پس از بهره‌برداری از این کارخانه دو مؤسسه تحقیقاتی در پکن و ووهان قادر خواهند بود که ظرفیت تولید سالانه واکسن غیرفعال شده COVID-۱۹ را به ۲۲۰ میلیون دوز برسانند.
Share/Save/Bookmark