داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یک پهپاد نیروهای مسلح آذربایجان را سرنگون کردیم
کد مطلب: ۷۰۷۱۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۱
سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که یگان دفاع هوایی این کشور یک پهپادآذربایجانی را در منطقه مرزی سرنگون کرده است.
یک پهپاد نیروهای مسلح آذربایجان را سرنگون کردیم

به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وزارت دفاع ارمنستان روز سه‌شنبه گفت که نیروی دفاع هوایی این کشور یک پهپاد آذربایجانی را در منطقه مرزی که تنش‌ها در آن افزایش یافته، سرنگون کرده است.

 
«شوشان استفانیان» سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در پیامی در فیسبوک نوشت: «واحدهای دفاع هوایی ارمنستان یک پهپاد نیروهای مسلح آذربایجان را سرنگون کردند.»
 
وزارت دفاع آذربایجان روز دوشنبه نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور در جریان حملات خمپار‌ه‌ای و راکتی یک پایگاه ارتش ارمنستان در منطقه «تووز» را ویران کردند.
 
در درگیری مرزی روز یکشنبه میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان در منطقه مرزی تووز، دست کم 2 نظامی آذربایجانی کشته شده و 5 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
 
نیروهای مسلح ارمنستان نیز تلفات خود در این درگیری را اعلام نکرده است.
 
درگیری میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره‌باغ و 7 منطقه اطراف آن را از دست داد.
 
از سال 1992 مذاکراتی برای دستیابی به راه‌حل صلح‌آمیز درباره این درگیری تحت چارچوب گروه مینسک با حضور روسیه، سازمان ملل و فرانسه آغاز شده است.
Share/Save/Bookmark