داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
هشدار مقام سابق رژیم صهیونیستی درباره توسعه اشغالگری در کرانه باختری
کد مطلب: ۷۰۴۰۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷
نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای هشدار داد که طرح این رژیم برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری به بی ثباتی در اردن منجر خواهد شد.
هشدار مقام سابق رژیم صهیونیستی درباره توسعه اشغالگری در کرانه باختری

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ایهود اولمرت» نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی هشدار داد که تصمیم «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کنونی این رژیم برای اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری به بی ثباتی در اردن منجر خواهد شد.

وی که با شبکه خبری RT‌ مصاحبه می‌کرد، گفت:«عبدالله دوم، پادشاه اردن از طریق خودداری با انجام گفت‌وگوی تلفنی با نتانیاهو، عدم اعتماد به سران کنونی اسرائیل را نشان داد.»

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «طرح نتانیاهو برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری، اقدامی بسیار خطرناک برای اردن است. نمی‌توانیم بدون در نظر گرفتن پیامدهای تصمیماتمان در خصوص اردن، اقدام کنیم.»

اولمرت هشدار داد: «طرحی که اسرائیل درصدد اجرای آن است به ایجاد بی ثباتی در اردن منجر خواهد شد و شاهد عدم ثبات در اردن خواهیم بود که برای منافع امنیتی اسرائیل نیز خطرناک است.»

تل‌آویو که از حمایت همه جانبه دولت کنونی آمریکا برخوردار است درصدد است تا  ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. 

مقامات فلسطینی هشدار داده‌اند که این اقدام رژیم صهیونیستی به معنای پایان تمامی توافق‌های موجود میان تشکیلات خودگردان و تل‌آویو خواهد بود.

از سوی دیگر، امروز نشریه عبری‌زبان «اسرائیل‌هیوم» گزارش داد نتانیاهو به گانتز – که یکی دیگر از نخست‌وزیران چرخشی کابینه ائتلافی تل‌آویو است – هشدار داده یا با طرح اشغال کرانه باختری موافقت کند یا این رژیم را به انتخابات مجدد می‌کشاند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark