داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
پارلمان عراق خواستار موضع‌گیری رسمی کردستان در قبال تجاوزهای ترکیه شد
کد مطلب: ۷۰۵۴۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۰
نماینده کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تأکید کرد که منطقه کردستان عراق باید موضع‌گیری رسمی در قبال تجاوزهای ترکیه داشته باشد.
پارلمان  عراق خواستار موضع‌گیری رسمی کردستان در قبال تجاوزهای ترکیه شد

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌ «بدر الزیادی» نماینده کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، امروز (دوشنبه)، خواستار موضع‌گیری رسمی منطقه کردستان عراق در برابر تجاوزهای ترکیه به خاک عراق شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کشور عراق «واع»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در این خصوص گفت که نیروهای ترکیه حدود هفتاد کیلومتر وارد خاک عراق شدند و چندین بار حریم هوایی عراق را نقض کردند.

بدر الزیادی در ادامه بر لزوم مطرح شدن موضوع در شورای امنیت، سازمان ملل و اتحادیه عرب تأکید کرد و گفت:‌ «پارلمان از دولت درباره متوقف کردن این دخالت حمایت می‌کند».

ترکیه از ۱۴ ژوئن عملیات گسترده‌ای با نام «پنجه عقاب» و از ۱۷ ژوئن عملیات «پنجه ببر» را در شمال عراق با هدف نابودی عناصر گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) آغاز کرده است که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی مواجه است؛ اما آنکارا بی‌توجه به این اعتراض‌ها به نقض حاکمیت عراق، تاکید دارد که به عملیات خود ادامه دهد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark