داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
تصمیم دوبلین برای بازگشایی مجدد سفارت ایرلند در تهران
کد مطلب: ۷۲۸۶۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۳
وزیر خارجه ایرلند در گفت و گوی ویدئویی با همتای ایرانی خود از تصمیم کشورش برای بازگشایی مجدد سفارت این کشور در تهران خبر داد.
تصمیم دوبلین برای بازگشایی مجدد سفارت ایرلند در تهران

به گزارش اوشسیدا به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، وزرای امور خارجه ایران و ایرلند امروز (چهارشنبه) به صورت مجازی گفت و گو کردند.

در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی امروز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و «سایمون کاوونی» وزیر امور خارجه ایرلند موضوعات مربوط به روابط دو کشور، مسائل مرتبط با برجام و دیدگاه های ایران و ایرلند در موضوعات مهم  منطقه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر خارجه ایرلند در خلال اظهارات خود از تصمیم کشورش برای بازگشایی مجدد سفارت این کشور در تهران خبر داد.

ظریف نیز با تشکر از ابتکار عمل طرف ایرلندی برای برقراری این تماس از همتای ایرلندی خود برای سفر به ایران دعوت کرد.

به گزارش فارس، سفارت ایرلند در تهران در سال ۲۰۱۲ بسته شد.

لازم به ذکر است  ایرلند از اول ژانویه (۱۲ دی) در کنار نروژ کرسی خود در شورای امنیت به عنوان عضو غیردائم را تحویل گرفت و تا دو سال عهده دار این سمت است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خرداد ماه سال جاری در توئیتی از انتخاب اعضای جدید غیردائم شورای امنیت استقبال کرد.در این توئیت آمده بود: «جمهوری اسلامی ایران از انتخاب هند، ایرلند، مکزیک، و نروژ به عنوان اعضای جدید غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد استقبال می‌کند. همزمان با آنکه دستورکار کلیدی شورای امنیت برای دوره ۲۰۲۱-۲۰۲۲ باید حمایت کارآمد از چند جانبه گرایی و حقوق بین‌الملل در برابر ایدئولوژی‌ها و حکومت‌های بد طینت باشد، ایران آماده همکاری با اعضای جدید است.»

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark