داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
شورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری تصمیم گیرنده است
کد مطلب: ۷۳۷۱۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹
محمد رشیدی گفت: بر طبق مر قانون شورای نگهبان درباره تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری تصمیم گیرنده است.
شورای نگهبان در تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری تصمیم گیرنده است

به گزارش اوشیدا محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، درباره معیارهای انتخاب ریاست جمهوری اظهار داشت: مردم فردی را انتخاب کنند که دارای اخلاق و پاکدستی باشد و در بی اخلاقی و عدم پاکدستی سوابق مثبتی نداشته باشد همچنین مردم از وی وعده های دروغ نشنیده باشند زیرا در این صورت در آینده اتفاقات خوبی رخ نخواهد داد.

وی افزود: کاندیدای ریاست جمهوری باید دارای روحیه انقلابی باشد در واقع افرادی که به غرب و کشورهای استکباری و استعماری چشم دوخته اند نمی توانند به ما کمک کنند و کشور را معطل می کنند زیرا همه نگاه آنها به خارج از کشور است و در داخل ظرفیت‌های درونی را نمی‌بینند بر همین مبنا اتفاق مثبتی برای مردم رخ نخواهد داد.

رشیدی گفت: نیازمند نگاه انقلابی هستیم، یعنی داشتن نگاهی درون زا که فرصت‌ها، امکانات و منابع انسانی ارزشمند کشور را ببیند و در مسیر به‌کارگیری و شکوفایی آنها همه تلاش خود را مبذول کند.

وی عنوان کرد: مردم فردی را انتخاب کنند که با فساد و شبکه های رانتی در کشور مبارزه کند، فردی که در دستگاه اجرایی دستهای آلوده را قطع و ریشه های فساد را خشک کند تا منابع کشور حفظ و با سرعت بیشتری به کار گیری شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم گفتمان هایی که قبلا به آن رای داده اند اما نتیجه نگرفته اند را ادامه ندهند.

رشیدی تصریح کرد: در کشور  برخی ادبیات های سیاسی، نگرشها و گفتمانهایی داشتند که کشور را معطل کردند و فرصتها را از بین بردند پس اگر دوباره به آنها رای دهیم همان گفتمان را تقویت کرده و اتفاقات گذشته رخ خواهد داد.

وی با تاکید بر ضرورت داشتن نگاهی رو به جلو افزود: مردم فردی را انتخاب کنند که دنبال فرصت های جدید و شکوفایی استعدادهای داخل کشور باشد زیرا مردم با انتخاب درست کشور را با سرعت بالایی در مسیر توسعه قرار می دهند.

رشیدی درباره رد صلاحیت شدگان گفت: مردم آگاه هستند و می‌فهمند اگر فردی با تحریک، جامعه را به سمتی پیش ببرد بحث غرض شخصی مطرح است و دنبال خیر و صلاح مردم نیست.

وی عنوان کرد: تجربه فتنه ۸۸ به ما آموخت که مردم اجازه نخواهند داد دوباره این فتنه ها نمودار شود و آن را نخواهند پذیرفت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: افراد کاندیدا شده باید بدانند در قانون اساسی، شورای نگهبان جایگاه ویژه ای دارد و  مسئولیت تایید صلاحیت به عهده آن است.

رشیدی گفت: شرط لازم برای فرد کاندیدای ریاست جمهوری این است که اول شورای نگهبان را به طور کامل پذیرفته باشد چه در مورد وی نظر مثبت دهد و چه عدم احراز و رد صلاحیت باید آن را بپذیرد در غیر این صورت نباید به عنوان کاندید حضور یابد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قانون اساسی الزام دارد شورای نگهبان درباره تایید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری تصمیم گیرنده است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark