داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
بازتاب تجمع اعتراضی مردم تبریز در پاسخ به گستاخی اردوغان در رسانه‌های ملی و بین‌المللی
کد مطلب: ۷۲۴۹۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
تجمع روز گذشته مردم تبریز در محکومیت اظهارات اردوغان بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌ها و رسانه‌های داخلی و خارجی داشته است.
بازتاب تجمع اعتراضی مردم تبریز در پاسخ به گستاخی اردوغان در رسانه‌های ملی و بین‌المللی

به گزارش  اوشیدا به نقل از آناج، چند روزی از خواندن شعری با نام "آراز آراز" توسط رجب طیب اروغان رئیس جمهور ترکیه نگذشته اما همچنان بازتاب محکومیت این اظهارات متوهمانه در ایران و ترکیه وجود دارد.

اردوغان که در رژه نظامی باکو شعری در خصوص رود ارس خوانده بود به سرعت با واکنش مسئولین و مردم ایران مواجه شد.

این موج محکومیت اظهارات اردوغان از فضای مجازی توسط مسئولان و فعالان رسانه‌ای و سیاسی آغاز و به تدریج به بطن مردم کشیده شد تا مردم نشان دهند که برای کسانی که ذره‌ای چشم به خاک کشورمان داشته باشند، فرصت سودجویی داده نخواهد شد.

در راستای همین محکومیت‌ها روز گذشته جمعی از مردم تبریز با تجمع مقابل کنسولگری ترکیه در تبریز اظهارات متوهمانه اردوغان را با شعارهایی مانند "تبریز، باکی، آنکارا/ بیز هارا صهیون هارا" پاسخ دادند.

بعد از این تجمع اعتراضی مردم تبریز بود که وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفی با محمدجواد ظریف اعلام کرد که اردوغان از حساسیت شعری که خوانده است، باخبر نبود. تجمع روز گذشته مردم تبریز اما بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های داخلی و خارجی داشته است.

مردم سالاری تجمع مردم تبریز را با عنوان تجمع مردم تبریز در پاسخ به گستاخی اردوغان کار کرد

روزنامه آرمان ملی در صفحه نخست خود با انتشار عکسی از تجمع مردم تبریز نوشت: صدای اعتراض تبریز بلند شد

 

 

ادامه اعتراض به اردوغان هم تیتری بود که روزنامه جمهوری اسلامی برای پوشش اعتراض مردم تبریز کار کرد

 

اگرچه تجمع روزگذشته مردم تبریز در روزنامه‌های امروز ترکیه بازتاب نداشت اما بیشتر خبرگزاری‌های این کشور این تجمع را با عنوان ” شعر اردوغان عامل تجمع اعتراضی مردم تبریز” کار کردند.

این حضور مردم تبریز مقابل کنسولگری ترکیه و اعتراض به اظهارات اردوغان البته در رسانه‌های سایر کشورها نیز بازتاب داشت و خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در بخش فارسی خود به پوشش این مساله پرداخته است:

 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark