داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل؛
افزایش موارد مشکوک بیماری سرخک در سیستان/ مهاجران افغان قبل از ورود در میلک واکسن سرخک دریافت می کنند/مردم موارد مشکوک را اطلاع رسانی کنند
کد مطلب: ۷۴۳۱۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۷
دکتر اکبری زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با توجه به ورود غیر قانونی اتباع بیگانه از کشور افغانستان مشاهده موارد مشکوک به سرخک در منطقه سیستان افرایش یافته است.
افزایش موارد مشکوک بیماری سرخک در سیستان/ مهاجران افغان قبل از ورود در میلک واکسن سرخک دریافت می کنند/مردم موارد مشکوک را اطلاع رسانی کنند
به گزارش اوشیدا، دکتر اکبری زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با توجه به ورود غیر قانونی اتباع بیگانه از کشور افغانستان مشاهده موارد مشکوک به سرخک در منطقه سیستان افرایش یافته است.

وی افزود: در سال گذشته کلیه موارد مشکوک به بیماری سرخک ۳۲ مورد عنوان شده است که تنها ۴ مورد آن مثبت شده است.

دکتر اکبری زاده بیان کرد: اما تنها در ۲۴ روز گذشته از سال جدید ۱۶ مورد مشکوک سرخک در منطقه سیستان مشاهده شده است.

وی گفت: مشاهده موارد مشکوک به نشانه مثبت بودن بیماری نیست اما شهروندان می توانند با مشاهده افراد مشکوک به این بیماری فورا مراتب را به مراکز درمانی اطلاع دهند.

دکتر اکبری زاده ادامه داد: علائم بیماری سرخک شباهتی نزدیک به سرماخوردگی به اضافه قرمزی چشم و مشاهده دانه های ریز قرمز در بدن دارد؛ همچنین تب و سرفه از علائم اولیه این بیماری به شمار می رود.

وی تصریح کرد: بازرسان دانشگاه علوم ‌پزشکی به صورت روزانه از مطب های شخصی پزشکان و سایر مراکز در مانی برای شناسایی موارد مشکوک و جلوگیری از انتشار این بیماری بازدید انجام می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل  خاطرنشان کرد: آزمایشات و کلیه نمونه گیری های بیماری سرخک به صورت رایگان در منطقه سیستان انجام می شود، لذا مردم برای جلوگیری از انتشار این بیماری حساسیت بیشتری به خرج دهند.

وی گفت: همچنین جهت جلوگیری از این بیماری در پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی میلک کلیه اتباع غیر ایرانی ۹ ماهه تا ۳۰ ساله  قبل از ورود واکسن سرخک را دریافت می کنند.
Share/Save/Bookmark