داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
واکنش ترقی به اظهارات عیسی کلانتری در گفتگو با دانا؛
تسخیر لانه جاسوسی مورد تائید مردم و حمایت رهبری بود/ لیبرال‌ها به دنبال بازگشایی مجدد سفارت آمریکا در ایران هستند
کد مطلب: ۶۹۸۸۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
کارشناس مسائل سیاسی گفت: این افرادی که تفکرشان لیبرالی و غربگرایی است و توسعه را بدون کمک آمریکا میسر نمی دانند همیشه سعی شان این است که به نفع آمریکا موضع بگیرند و این نوع اقدام هم بیشتر برای زمینه سازی بازگشت آمریکا به سفارت خودش در این کشور است.
تسخیر لانه جاسوسی مورد تائید مردم و حمایت رهبری بود/ لیبرال‌ها به دنبال بازگشایی مجدد سفارت آمریکا در ایران هستند

به گزارش اوشیدا ؛ «حمیدرضا ترقی» کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اظهارات عیسی کلانتری مبنی بر اینکه «تسخیر سفارت آمریکا در سال ۵۸ اقدامی اشتباه بود؛ دانشجویان پیرو خط امام نماینده ملت نبودند و اقدامشان خلاف اصول پذیرفته‌شده جامعه جهانی بود»، اظهار داشت: انقلاب اسلامی تمام آن ساختارها و نظامات گذشته حاکم بر کشور را لغو کرده است زیرا با منافع و مصالح ملی ناسازگار بوده است. طبیعتاً اگر قرار بود ما آن قراردادها و توافقات را می پذیرفتیم نباید حتی سفارت اسرائیل را هم به سفارتخانه فلسطین تبدیل می کردیم.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: همه اقداماتی که در حین انقلاب و بعد از انقلاب صورت گرفت، بر اساس مبانی انقلابی و اصول انقلاب اسلامی خودمان است نه بر اساس اصولی که ابر قدرت ها بر جهان حاکم کردند.

ترقی گفت: به نظر می رسد کلانتری قصد داشت بگوید آن زمان این کار بر خلاف مقررات بین المللی بوده و آن را با الان مقایسه می کند. در حالی که اگر ملتی احساس کند یک رژیمی سفارت خودش را به مرکز کودتا، کنترل، سلطه تبدیل کرده است و از آن سفارت برای غلبه بر جامعه و انواع و اقسام تهدیدات و تخریب ها استفاده می کند، هیچ سفارتی اجازه فعالیت پیدا نمی کند.

سفارت آمریکا جاسوس خانه‌ای بود که گروهک های ضدانقلاب و تجزیه طلب را هدایت و پشتیبانی می کرد

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: ملت ایران در آن مقطع پی بردند که آمریکا دشمن اصلی آن هاست؛ در طول انقلاب اسلامی از 15 خرداد به بعد بر اساس هدایت های امام(ره) کاملاً برای ملت ما روشن شد که سفارتخانه آمریکا سفارتخانه نبود و در واقع لانه جاسوسی بود که جنگ داخلی، گروهک های ضد انقلاب و تجزیه طلب را هدایت و پشتیبانی می کردند.

ترقی با بیان این که سفارتخانه آمریکا از قوانین بین المللی خارج شده بود گفت: ماهیت سفارتخانه آمریکا از آن سفارتخانه قانونی که باید بر اساس قوانین بین المللی عمل کند، کاملاً خارج شده بود و به یک مرکز علیه انقلاب و حمایت از ضد انقلاب و جاسوسی برای براندازی انقلاب اسلامی تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد: اصولاً چنین مرکزی حتی با قوانین بین المللی هم دوام و بقایش مغایر است و دانشجویانی که حمله کردند ممکن است از قبل با جایی هماهنگ نشده بودند و تصمیمی در مقامات کشور نگرفته بودند، اما بلافاصله بعد از اقداماشان مورد حمایت مردم قرار گرفتند و اینگونه نیست که نماینده مردم تلقی نشوند، بلکه آن اقدامشان مورد تائید مردم و حمایت و رهبری قرار گرفت و حضرت امام از آن اقدام دانشجویان به عنوان یک فرصت استفاده کردند و توانستند مواضع خودشان را نسبت به آمریکا قدری واضح تر کنند.

لیبرال ها توسعه را بدون آمریکا میسر نمی دانند 

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: ملت ایران هم توانست با دقت و مداقه نسبت به کارکرد این سفارتخانه نقش آمریکا را در توطئه های علیه ملت ایران بهتر بشناسد.

ترقی در پاسخ به این پرسش که "دلیل اصلی طرح این مسلئه توسط کلانتری چیست؟" گفت: من نمی دانم که آیا کلانتری در پاسخ به سوال خبرنگاری این مسئله را مطرح کرده یا چه موضوعیتی داشته است. جریان فکری لیبرال در کشور ما مبانی فکری اش همین است. این هایی که تفکرشان لیبرالی و غربگرایی است و توسعه را بدون کمک آمریکا میسر نمی دانند همیشه سعی‌شان این است که به نفع آمریکا موضع بگیرند و این نوع اقدام هم بیشتر برای زمینه سازی بازگشت آمریکا به سفارت خودش در این کشور است.

وی در پایان گفت: در واقع لیبرال ها زمینه سازی می کنند که این تفاهم مجدداً برقرار شود و زمینه بازگشایی سفارت آمریکا را فراهم کنند که این ها در پیش ملت ایران هیچ تاثیری ندارد بلکه موجب تنفر بیشتر ملت ایران از اینجور اشخاص می شود.

انتهای پیام/

 

 

Share/Save/Bookmark