داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
سفیر سوریه: تحریم‌های آمریکا از سر ناامیدی است
کد مطلب: ۷۰۴۲۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
سفیر سوریه در لبنان با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه این کشور از سر ناامیدی است، گفت که دمشق این تحریم‌ها را به فرصت تبدیل خواهد کرد.
سفیر سوریه: تحریم‌های آمریکا از سر ناامیدی است

به گزارش اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی عبدالکریم علی»، سفیر سوریه در لبنان تحریم‌های آمریکا علیه کشورش را از سر ناچاری و ناامیدی دانست و گفت که پیروزی سوریه بر تروریسم، آمریکایی‌ها را ترسانده است.

به گزارش النشره لبنان، سفیر سوریه امروز سه‌شنبه طی سخنانی به هنگام استقبال از گروه‌ها و تشکل‌های لبنانی در بیروت، خاطر نشان کرد که هیبت آمریکا چه در داخل و چه در خارج فرو ریخته و این تحریم‌ها موسوم به «قانون سزار»، آخرین «تیر ناامیدی» است که به سمت دمشق شلیک کرده است.

او با بیان اینکه لبنان و سوریه دو کشوری هستند که نمی‌توانند در روابط سیاسی و خارجی‌ بی‌نیاز از یکدیگر باشند، می‌توانند تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنند.

سفیر سوریه به اظهارات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان که خواستار برقراری روابط تجاری این کشور با عراق، سوریه و ایران و در کل توجه و «نگاه به شرق» شده بود، اشاره کرد و گفت که اظهارات سید حسن نصرالله، لبنان را نجات می‌دهد و می‌توان تهدید تحریم‌ها را به فرصتی برای سوریه، لبنان، عراق، مصر، یمن و فلسطین تبدیل کرد.

علی عبدالکریم علی گفت: «سوریه با متحدان و دوستانش و افکار عمومی جهان قوی است و تحریم‌های آمریکا علیه سوریه می‌طلبد که ما در برابر جریان باطل متحد شویم؛ چرا که آینده از آن ماست؛ آینده‌ای که در آن پیروزی و سروری محقق و سوریه باثبات‌تر خواهد شد».

دولت آمریکا در راستای اعمال فشار به دولت سوریه بعد از چند سال توطئه علیه دمشق، ۲۸ خرداد تحریم‌های اقتصادی خود علیه این کشور را اجرا کرد. تحریم‌هایی که واشنگتن مدعی است برای حمایت از مردم و غیرنظامیان در سوریه وضع شده است.

انتهای پیام/.

Share/Save/Bookmark