داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده سپاه زابل:
خودباوری و مقاومت رمز ماندگاری در دفاع مقدس/روحیه ایثار باعث پیروزی رزمندگان ما در دفاع مقدس بود
کد مطلب: ۷۴۵۵۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵
موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه زابل گفت:مهمترین دستاورد دفاع مقدس برای کشور ما خودباوری بود و مهمترین علت آن روحیه ایثار و شهادتی که در رزمندگان اسلام در آن هشت سال وجود داشت.
خودباوری و مقاومت رمز ماندگاری در دفاع مقدس/روحیه ایثار باعث پیروزی رزمندگان ما در دفاع مقدس بود
موسی سنچولی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل با تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: رزمندگان سلحشور ایران در هشت سال دفاع مقدس با وجود برخی نارسایی های تسلیحاتی و اطلاعاتی در مقایسه با دشمن، با ایمان و اراده راسخ به مصاف دشمن رفتند و حماسه هایی جاودان آفریدند، شهدا، برای امنیت کشور و دفاع ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی جان خود را فدا کردند و در همه عرصه‌ها گوناگون به ویژه دفاع از کیان اسلامی پیشتاز بودند.

وی افزود: دشمن در طول انقلاب اسلامی هر ترفندی را برای متوقف کردن انقلاب مردمی به کار برد که یکی از مهمترین آنها جنگ تحمیلی هشت ساله بود و مهمترین دستاورد دفاع مقدس برای کشور ما خودباوری بود، هرکجا نگاه ما انقلابی و ولایی بود سرافراز هستیم.

سنچولی ادامه داد: ما افتخار می کنیم که در طول دفاع مقدس با توجه به فشارهای سنگین نظامی و سیاسی یک وجب از خاک میهن اسلامی را از دست ندادیم و موجب بیداری کشورهای مظلوم و اسلامی شدیم و توانستیم در این جنگ نابرابر قدرت ایران اسلامی را به کشورها نشان دهیم تا دیگر جرات نکنند نگاه چپ به کشور ما بیاندازند و این به دلیل فرهنگ غنی و عرفانی دفاع مقدس بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل خاطرنشان کرد: آمریکا و مزدورانش بعد از آن همه تلاش از ابتدای پیروزی انقلاب هر چه کردند نتوانستند جمهوری اسلامی را به زانو دربیاورند با خود فکر کردند ما ایران را به جنگی تحمیلی و ناخواسته میکشانیم ولی در این اقدام هم ناکام ماندند.

وی با اشاره به اینکه تنها راه حفظ عزت ملی و جلوگیری از استیلای اجانب «مقاومت» است بیان کرد: دفاع مقدس ثابت کرد که ما با وجود تحریم ها در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، نظامی،اجتماعی به خودکفایی رسیدیم و مقاومت رمز ماندگاری ماست، و چنانچه بخواهیم گام دوم انقلاب را نیز مثل گام نخست محکم، با اقتدار و سربلندی برداریم و طی کنیم باید از بعد فردی و اجتماعی انسان‌های مقاومی باشیم.

سرهنگ پاسدار موسی سنچولی با اشاره به برنامه های دفاع مقدس به مناسبت گرامیداشت این هفته اظهار داشت: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت،سرکشی از خانواده های معظم شهدا و رزمندگان، برگزاری یادواره های شهدا، مسابقات ورزشی ،مسابقات فرهنگی، نشست های مهارت زندگی و تبیین سبک زندگی خانواده ها، دعوت و روایتگری فرماندهان و پیشکوتان در مدارس با موضوع ولایتمداری رزمندگان، زنگ مقاومت ، نشست های بصیرتی و...را از مهمترین برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark