داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
۳۰ هزار خانه هلال در کشور راه‌اندازی می‌شود
کد مطلب: ۷۰۴۳۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۱
رئیس جمعیت هلال‌احمر از راه‌اندازی ۳۰ هزار خانه هلال در کشور خبر داد و گفت: استان حادثه‌خیز کرمان را در اعتبارات به صورت ویژه حمایت می‌کنیم.
۳۰ هزار خانه هلال در کشور راه‌اندازی می‌شود
به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کریم همتی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات موقوفات جمعیت هلال احمر شهرستان رفسنجان اظهار داشت: موقوفات جمعیت هلال احمر با هدف برطرف شدن دغدغه‌های واقفین ارتقا و بهبود پیدا می‌کنند.

وی با اهمیت رسیدگی و بررسی مشکلات موقوفات هلال احمر استان کرمان گفت: این مسئله باعث شد که دومین سفر به استان کرمان در اولویت سفرهای استانی قرار گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ساماندهی املاک و موقوفات جمعیت هلال احمر بر حسب درآمدزایی و کاربری آنان خاطرنشان کرد: شرعاً وظیفه داریم درآمدها و نحوه کاربری موقوفات در راستای نیات واقفین محقق شود.

وی با بیان اینکه اختیارات مدیریت موقوفات هلال احمر شهرستان رفسنجان طبق چارچوب و قانون به استان واگذار می‌شود، افزود: همه دستگاه‌ها و ارگان ها همراه جمعیت هلال احمر هستند و با توجه به همراهی و ظرفیت دستگاه‌های مسئول در شهرستان رفسنجان نیز موقوفات هلال احمر این شهرستان ارتقا پیدا می‌کنند.

 
همتی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر بعد از آستان قدس رضوی بیشترین موقوفات را در اختیار دارد، بیان کرد: به دنبال این هستیم که همه مشکلات موقوفات هلال احمر را مرتفع کنیم.

وی با بیان به اینکه رسیدگی به املاک و موقوفات بخش کوچکی از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر است، گفت: راه‌اندازی خانه‌های هلال با هدف گسترش آموزه‌های امدادی و سایر فعالیت‌های داوطلبانه و عام‌المنفعه در روستاها از ماندگارترین خدماتی است که در جمعیت هلال احمر انجام شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با ابراز خرسندی از افتتاح و راه‌اندازی 70 خانه هلال در شهرستان رفسنجان اظهار داشت: 30 هزار خانه هلال دیگر نیز در کشور با توجه به نیاز روستاها و شهرها راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کرمان استانی حادثه خیز و آبستن همه نوع حادثه است بیان کرد: در اعتبارات بودجه‌ای با توجه به نیاز استان، کرمان را به صورت ویژه حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

به گزارش تسنیم رئیس جمعیت هلال احمر و هیئت همراه در دومین سفر به استان کرمان پس از استقبال معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری کرمان جهت بازدید از حوزه‌های مختلف موقوفات رفسنجان به این شهرستان عزیمت کرد.

همتی رئیس جمعیت هلال احمر در بدو ورود به شهرستان رفسنجان مورد استقبال مسئولان این شهرستان قرار گرفت و از املاک موقوفه مرحوم شفیعی‌پور، بیمارستان‌های موقوفه مرادی، زایشگاه نیک نفس، آزادی و داروخانه جمعیت هلال احمر رفسنجان بازدید کرد.
Share/Save/Bookmark