داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
گزافه گویی نتانیاهو درباره از سرگیری غنی سازی 20 درصدی ایران
کد مطلب: ۷۲۷۱۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به شروع مجدد غنی سازی بیست درصدی اورانیوم از سوی ایران مدعی شد که تهران در پی توسعه برنامه هسته‌ای با اهداف نظامی است.
گزافه گویی نتانیاهو درباره از سرگیری غنی سازی 20 درصدی ایران

به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه بعد از ظهر در ادامه گزافه گویی‌های همیشگی درباره ایران، اینبار مدعی شد  که هدف  تهران از سرگیری غنی سازی 20 درصدی اورانیوم ساخت  سلاح‌ هسته‌ای است.

 
به نوشته روزنامه «یعدیعوت آحارانوت» «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل درباره از سرگیری غنی سازی 20 درصدی اورانیوم از سوی ایران گفت، هدف ایران ساخت جنگ افزار هسته‌ای است و تل آویو هرگز این امکان را به ایران نمی‌هد.
 
نتانیاهو مدعی شد که تصمیم ایران در از سرگیری غنی سازی 20 درصدی اورانیوم تنها تلاش برای ادامه دادن به هدف خود در توسعه برنامه هسته‌ای نظامی است.
 
مجلس شورای اسلامی در چارچوب گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای و نامه رئیس جمهور ایران به کشورهای اروپایی،در پاسخ به روند اقدامات خصمانه امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و همراهی کشورهای اروپایی با آن، طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را به تصویب نهایی رساندند. (جزئیات بیشتر)
 
براساس ماده ۱ مصوب این طرح در راستای تامین شروط ۹ گانه مقام معظم رهبری در خصوص توافق هسته‌ای، سازمان انرژی اتمی ایران موظف است بلافاصله پس از تصویب این قانون، جهت مسائل صلح آمیز نسبت به تولید اورانیوم با غنای ۲۰درصد اقدام و سالانه به میزان حداقل ۱۲۰ کیلوگرم آن را در داخل کشور ذخیره کند و همچنین سازمان مذکور موظف است نیاز کشور برای مصارف صلح آمیز به اورانیوم با غنای بالای ۲۰ درصد را به طور کامل و بدون تأخیر تأمین کند.
 
روزنامه «وال استریت ژورنال» در همین رابطه در روزهای گذشته نوشت که ایران در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  قصد خود برای آغاز غنی‌سازی 20 درصد اورانیوم را  خبر داده است.
 
انتهای پیام/م
Share/Save/Bookmark