داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
تلاش جهادی‌ها برای خلق شادی در سیستان و بلوچستان/ بانک تنفسی راه‌اندازی شد
کد مطلب: ۷۴۱۰۶
تاریخ انتشار:شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۴
مسئول موسسه خیریه حمایتی و آموزشی «زندگی خوب» با اشاره به برنامه‌های خدمات‌رسانی به مردم سیستان و بلوچستان برای مقابله با بیماری کرونا گفت: از سال 95 در این منطقه هستیم و در حال حاضر بنا داریم دو نخلستان کشت کنیم.
تلاش جهادی‌ها برای خلق شادی در سیستان و بلوچستان/ بانک تنفسی راه‌اندازی شد

به گزارش اوشیدا؛ حسین بابازاده مقدم، مسئول موسسه خیریه حمایتی و آموزشی زندگی خوب که در سازمان بهزیستی استان تهران و البرز با هدف کمک به کودکان کار و خیابانی و کودکان محروم از آموزش و تحصیل به ثبت رسیده است، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به کمک‌رسانی به مردم سیستان و بلوچستان در راستای مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: کمپین «نجات یک لبخند» برای مقابله با بیماری کرونا ایجاد شد. براین اساس، یک بانک تنفسی با استعداد ۶۰ دستگاه کپسول اکسیژن و متعلقات اعم از مانومتر و ... در جنوب استان برای توزیع گردشی بین بیماران نیازمند کرونایی دایر شد. این بانک تنفسی که یک ماه از فعالیتش می‌گذرد تاکنون به صدها بیمار خدمات رایگان ارائه کرده است.

وی افزود: همچنین ۴۰ هزار ماسک تنفسی بهداشتی در شهرستان‌های نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، زابل، زاهدان، چابهار و کنارک به صورت رایگان در بین اهالی توزیع شد. ارسال یک هزار محلول ضدعفونی فردی، شیلد و لباس‌های بیمارستانی هر یک به میزان ۴۰۰ دست و عدد از جمله فعالیت‌های دیگر این کمپین در استان سیستان و بلوچستان است.

بابازاده با بیان اینکه وسایل و اقلام تولید ۹۰ هزار ماسک بهداشتی نیز در اختیار فعالان اجتماعی سیستان و بلوچستان قرار گرفت، گفت: با هدف ارتقای سطح بهداشت عمومی در استان ۳۲ دستگاه تانکر آب آشامیدنی هزار لیتری میان اهالی محروم و کمتر برخوردار سیستان و بلوچستان که از بحران کم آبی رنج می‌برند، توزیع شد. در سال گذشته نیز این ۱۵۰ دستگاه تانکر را در روستاهای محروم ازجمله دورافتاده ترین دهستان ایران «توتان و مهمدان» توزیع کرده بودیم.

مسئول موسسه «زندگی خوب» با اشاره به اینکه حضور و خدمت‌رسانی این مجموعه جهادی از سال ۱۳۹۵ در سیستان و بلوچستان رقم خورده است، تصریح کرد: برنامه‌های متعددی از جمله مبارزه با سوء تغذیه کودکان، بورسیه دانش آموزان مستعد و نیازمند، ساخت و احداث سرویس‌های بهداشتی و حمام، بهسازی کپرها و تعمیر منازل، کمک به بیماران نیازمند و همچنین برگزاری پایگاه‌های خدمات پزشکی را به اجرا درآورده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر این موسسه در حال کاشت نخل و احداث دو نخلستان در دلگان و دشتیاری با نام‌های مبارک حضرت فاطمه زهرا و امام حسین علیه‌السلام است تا از منافع آن نیز کمک‌رسانی‌هایی به خانواده‌های این منطقه داشته باشیم.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark