داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
تلف شدن ماده ببر باغ وحش ارم
کد مطلب: ۷۲۳۹۸
تاریخ انتشار:شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۷
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش ارم، ماده ببر این باغ وحش امروز؛ جمعه ۱۴ آذر ماه تلف شده است.
تلف شدن ماده ببر باغ وحش ارم

به گزارش اوشیدا به نقل از صدا و سیما؛ فاطمه برنا افزود: بعدازظهر روز گذشته مسئولان باغ وحش ارم در تماس تلفنی، خبر زخمی شدن ببر ماده این باغ وحش را در نزاع با ببر نر به محیط زیست تهران اعلام کردند.

وی افزود: اقدامات درمانی برای مداوای آن نتیجه‌ای در بر نداشته و متأسفانه این ببر ماده، امروز در باغ وحش ارم تلف شده است.

برنا گفت: بنا بر گزارش اولیه ارسالی به باغ وحش، این ماده ببر به علت پارگی کامل نای و پارگی طولی معده و خفگی در اثر پنومونی استنشاقی به علت صدمه فیزیکی نزاع با ببر نر تلف شده است.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان این که در آخرین بازدید دوره‌ای کارشناسان این اداره از باغ وحش ارم، حیوانات این باغ وحش، سالم و در وضع خوبی بودند افزود: در بخشی از گزارش ارسالی باغ وحش، آمده است که ببر نر در روز یکشنبه ۹ آذر پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شده و به نزاع با آن پرداخته است که بررسی‌ها نشان می‌دهد در گام اول نظارت کافی در مجموعه باغ وحش ارم وجود ندارد و یکی از دلایل این اتفاق، نبود نظارت است.

برنا گفت: لازم است مدیران باغ وحش‌ها جدیت بیشتری درباره محل‌های نگهداری حیوانات با توجه به فصول سال داشته باشند و فاصله مناسب برای نگهداری آن‌ها مد نظر قرار گیرد.

Share/Save/Bookmark