داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
کلاف سردرگم صادرات محصولات کشاورزی/ توضیحات وزارت خارجه قابل قبول نیست
کد مطلب: ۷۱۰۰۲
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل بروز کوتاهی و تقصیرات در بخش صادرات محصولات کشاورزی، مسؤولان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صمت و وزارت خارجه به کمیسیون کشاورزی دعوت شدند.
کلاف سردرگم صادرات محصولات کشاورزی/ توضیحات وزارت خارجه قابل قبول نیست

به گزارش اوشیدا؛ محمدتقی نقدعلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به بررسی مشکلات صادرات محصولات کشاورزی در کمیسیون کشاورزی اظهار داشت: به دلیل بروز کوتاهی و تقصیراتی که در بخش صادرات محصولات کشاورزی اتفاق افتاده از مسؤولان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و مسؤولان وزارت خارجه برای اخذ توضیح پیرامون مشکلات بر سر راه صادرات محصولات کشاورزی دعوت شد و توضیحاتی را در این زمینه خواستیم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از این‌که وزارت صمت که در بحث صادرات و واردات نقش مهمی را دارد، توضیحات قانع کننده‌ای درخصوص مشکلات و چالش‌های بخش صادرات نداد، افزود: در بحث محصولات گوجه فرنگی، هندوانه و پیاز چالش‌های مهمی داریم و اقدامات سودمندی در این عرصه این وزارتخانه نتوانسته انجام دهد.

 وی با اشاره به قصور وزارت امور خارجه برای صادرات محصولات کشاورزی بیان کرد: توضیحات مسؤولان وزارت خارجه در این رابطه قانع‌کننده نبود و قصور کاملاً مشهود بود.

نقدعلی عنوان کرد: در کمیسیون کشاورزی بحث تنباکوی اصفهان و تنباکوی زرد طلایی خمینی‌شهر را مطرح کردم و با کمال تأسف سال‌هاست که صادر نمی‌شود و وزارتخانه جهاد کشاورزی در راستای تسهیل این امر هیچ اقدامی را انجام نداده است؛ در این کمیسیون با مدیرعامل شرکت دخانیات ایران تماس زنده برقرار کردم و کل اعضای کمیسیون و وزارتخانه در جریان قصور قرار گرفتند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مدیرعامل شرکت دخانیات اعلام کرد، وزارت خارجه هیچ اقدامی برای صادرات محصول تنباکوی خمینی‌شهر نکرده است، تصریح کرد: در کمیسیون کشاورزی اعلام کردم، آماده صادرات تنباکوی خمینی‌شهر هستیم و یک رقم بالایی از تناژ تنباکو را اعلام کردیم و کاملاً مشهود است که وزارت خارجه در جریان چنین محصولی و چنین ظرفیتی نبوده و اینها نشان دهنده آن است که معاونت اقتصادی که وزارت خارجه، یک معاونت شعاری است و در مقام عمل نمودی نداشته است.

وی با اشاره به مطرح شدن مشکل پرورش‌دهندگان شترمرغ استان اصفهان در کمیسیون کشاورزی عنوان کرد: پرورش‌دهندگان شترمرغ با چالش نهاده‌های دامی مواجه هستند و در وزارتخانه جهاد کشاورزی این مشکل را دنبال کردم و با حضور نماینده آن‌ها، قول مساعد داده شده که مشکل آن‌ها حل شود.

نقدعلی با بیان این‌که بعضی از مشکلات کشاورزان را مانند موضوع آب را در قالب سیاست‌گذاری کلی دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که عضو کمیته آب کمیسیون کشاورزی هستم این موضوع یک بحث کلان است که با بحث توزیع عادلانه آب و سیاست‌گذاری توزیع دنبال می‌شود.

 نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان اصفهان پیرامون حق‌آبه‌های شرق و غرب و یا مشکلات بالادست استان اصفهان آن میزانی که باید در کیفیت و در عرصه اجرا باید حل شود ضرورتی به این‌که قانونگذاری جدیدی داشته باشیم، نیست، اما مواردی که لازم است را در کمیسیون مطرح می‌کنم و در این رابطه تصمیم اخذ خواهیم کرد.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ج۲۰/

Share/Save/Bookmark