داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شهری که رانندگان تخلف را جزئی از رانندگی می دانند؛
معضل بزرگ ترافیک در شهر کوچک زابل/بزودی 200 تابلوی علائم ترافیکی در شهر زابل نصب می گردد
کد مطلب: ۷۱۷۳۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۳
شهرداری زابل در اقدامی جدید برخی از میادین غیر ضروری شهر را حذف و به چهار راه تبدیل کرده است، مکان هایی که اکنون بدون نصب هر گونه علاوم رانندگی باعث ایجاد ترافیک در این مناطق شده است.
معضل بزرگ ترافیک در شهر کوچک زابل/بزودی 200  تابلوی علائم ترافیکی در شهر زابل نصب می گردد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ از مهمترین عوامل ایجاد ترافیک در ساعات شلوغ شهر زابل نبود علائم ترافیکی از جمله چراغ راهنمایی و رانندگی است که باعث شده تا بسیاری از رانندگان سرخود اقدام به خلاف در خیابان های این شهر بکنند.

شهرداری زابل در اقدامی جدید برخی از میادین غیر ضروری شهر را حذف و به چهار راه تبدیل کرده است، مکان هایی که اکنون بدون نصب هر گونه علاوم رانندگی باعث ایجاد ترافیک در این مناطق شده است.


رانندگان تخلف را جزئی از رانندگی می دانند


در همین رابطه عیسی سرابندی یکی از شهروندان ساکن زابل به خبرنگار ما گفت: در شهر زابل کمبود چراغ راهنمایی و رانندگی به همراه پلیسی که بر سر چهار راه حضور داشته باشد حس می شود.

وی افزود: برخی از رانندگان با وجود اینکه علائم راهنمایی و رانندگی را مشاهده می کنند اما به آنها توجهی ندارند و باعث ایجاد خطر برای سایر رانندگان می شوند.

سرابندی بیان کرد: رانندگان در زابل بی ملاحظه هستند و نیاز است تا پلیس نظارت بیشتری بر رفتار این افراد داشته باشد.

این شهروند سیستانی گفت: پارک خودرو در وسط جاده، نادیده گرفتن چراغ راهنمایی و رانندگی و عبور از خیابان های یک طرفه تنها بخشی از تخلفاتی است که می توان در طول وز آن را مشاهده کرد.


بالغ بر ۲۰۰ تابلوی علائم ترافیکی در شهر زابل نصب می گردد

مهدی سرگلزایی رئیس شورای شهر زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت : حدود ۲۰۰ تابلو علائم ترافیکی با هدف رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و کاهش حوادث و معضلات ترافیکی در شهر زابل نصب می گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر زابل اظهار داشت : یکی از مشکلاتی که شهرداری زابل با آن مواجه است سرقت تاسیسات شهرداری در معابر سطح شهر از جمله تابلوهای ترافیکی است .

رئیس شورای اسلامی شهر زابل نبود منابع مالی و اعتبارات برای خرید قیر را یکی از دلایل اصلی برشمرد که باعث گردیده آسفالت معابر با کندی صورت پذیرید و بیان کرد : با برنامه ریزی انجام شده ترمیم آسفالت معابر در دستور کار قرار دارد و روکش آسفالت بخشی از بلوار بسیج و بلوار کارگر شمالی طی روزهای آینده عملیاتی خواهد شد.

مهدی سرگلزایی با اشاره به مصوبات شورای ترافیک شهرستان زابل با محوریت تبدیل تعدادی از میادین سطح شهر به چهارراه و اقدامات صورت گرفته در این خصوص گفت: چراغ های راهنمایی چهاره راه تقاطع بلوار شهید مدرس و خیابان بعثت ، و نیز بلوار شهید مدرس و خیابان فردوسی نصب گردیده است که منتظر جابجایی تیرهای برق از درون معبر هستیم و بعد از آن چراغ های مذکور به بهره برداری رسد.همچنین چراغ های راهنمایی چهارراه تقاطع خیابان شهید باقری و خیابان طالقانی تهیه شده است که به زودی نصب می گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر زابل ضمن پوزش از شهروندان به دلیل مشکلات ترافیکی پدید آمده درپی تبدیل میادین جدید به چهارراه ، تصریح کرد: مصوبات شورای ترافیک در راستای حل مسائل و معضلات ترافیکی تنظیم می گردد ، لذا ضرورت دارد تدبیر، همکاری و مساعدت لازم صورت پذیرد ، قبل از عملیاتی شدن این مصوبات زیر ساخت های لازم مهیا شود تا اجرای آن به گره کور ترافیکی تبدیل نگردد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark