داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل صداوسیمای سیستان‌ و بلوچستان:
دشمن وحدت شیعه و سنی را هدف گرفته است
کد مطلب: ۷۶۱۲۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۲:۳۵
مدیرکل صدا و سیمای سیستان‌ و بلوچستان گفت: امروز جریانات تکفیری در صدد ضربه زدن و اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی و وحدت را نشانه گزفته است.
دشمن وحدت شیعه و سنی را هدف گرفته است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا کیخا در نشست صمیمی با خبرنگاران و فعالان اجتماعی منطقه سیستان در شهرستان زابل ضمن تسلیت شهادت شهدای حادثه تروریستی چابهار، راسک، سیب وسوران، بیان کرد: امروز جریانات افراطی تکفیری در صدد ضربه زدن به وحدت شیعه و سنی هستند و در این راه هر کاری که بتوانند انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه، خبرنگاران و فعالان اجتماعی که در فضای مجازی فعال هستند باید حواس‌شان به این موضوع باشد که باید با نگاه کارشناسی شده به موضوعات بپردازند تا خدانکرده در دام افراد مغرض نیفتند، چراکه دوقطبی شدن در استان سیستان ‌وبلوچستان نه تنها به نفع مردم در منطقه نیست بلکه به نفع هیچ کسی نیست و نباید آب در آسیاب دشمن ریخته شود و این چیزی است که صاحبان قلم باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل صدا و سیمای سیستان‌ و بلوچستان تأکید کرد: خیلی از بداندیشان و دشمنان به عمد قصد اختلاف انداختن بین شیعیان و اهل سنت در این استان را دارند و به عمد در بحث انتصابات، این موضوع را مطرح می‌کنند که اگر مدیری از برادران بلوچ انتخاب بشود برادران زابلی ناراحت می‌شوند و اگر مدیری از برادران زابلی انتخاب شود، برادران بلوچ ناراحت می‌شوند، پس به ناچار باید از خارج استان مدیر انتخاب شود، این درحالی است که این طریق تفکرها فقط به خاطر اختلاف‌افکنی بین شیعه و اهل سنت است.

کیخا ادامه داد: ما در استان سیستان‌ وبلوچستان سالیان سال است که بدون هیچ مشکلی در صلح و صفا و در کنار هم زندگی می‌کنیم و هیچ مشکلی نداشته‌ایم، و در فاصله تیرماه سال گذشته تا کنون دشمنان از جریانات اتفاق افتاده شده سوء استفاده کردند و از فضای ایجاد شده در جهت پیشبرد اهداف خود بهره‌برداری کردند تا بتوانند به اهداف خودشان که همان ضربه زدن به اتحاد شیعه و اهل سنت است، بهره‌برداری کنند.
وی ادامه داد: جریان حمله تروریستی به چابهار و راسک، یک عملیات پیچیده خرابکاری و امنیتی به حساب می‌آمد و به راحتی معلوم بود که کار یک گروهک نمی‌تواند باشد، ما در مقابل جریانات جاسوسی بسیار سنگینی ایستاده‌ایم و در این راه فرزندان این مرز و بوم با مظلومیت تمام به شهادت رسیده‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای سیستان‌ و بلوچستان افزود: اساسا جریان اهل سنت پشت ترورها و شهادت بچه‌های ما (نیروهای امنیتی و انتظامی) نیست، این ترورها کار جریانات تکفیری است و رسما گروهک جیش‌الظلم در بیانیه خود به توسعه سواحل مکران اشاره می‌کند و گاف می‌دهد.

کیخا افزود: امروز سیستان نیاز به امید مبتنی به مطالبه‌گری توأم با دانش و ‌شجاعت دارد و به هیچ وجه نباید به اختلاف دامن زده شود انتقادات ما سرجای خودش هست اما سؤال این است ما به واسطه انتقادات این جایگاه شهید وشهادت رو خدشه وارد کنیم پدر شهیدی که افتخار می‌کند فرزندش شهید شده مواظب باشیم که نباید خدشه وارد کنیم.

مدیر کل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دوقطبی شدن بلوچ سنی وسیستانی شیعه به نفع چه کسی است اساسا جریان اهل سنت پشت ترورها وشهادت بچه‌های ما نیست بلکه رسما گروهک در بیانه‌ای خود در خصوص توسعه سواحل مکران بیانیه می‌دهد و ترس از پیشرفت اقتصاد منطقه دارد ومی‌گوید انصارالله در یمن کشتی‌های اسرائیل رو می‌زند وما در ایران چابهار رو می‌زنیم تو اقتصاد اسرائیل رو به خطر می‌اندازی من اقتصاد تو رو به خطر می‌اندازم اینها پیام اشکار دشمن است.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark