داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
۶
امتیاز مثبت 
۱۵
 
دختران بی حجاب دوچرخه سوار در تهران !!! + تصاویر
کد مطلب: ۶۸۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۴
اوشیدا:این روایات بانوان را از نشستن بر زین و سوارکاری نهی می کند و شدت نهی در روایات دوم به حدی است که مرتکب این عمل موردنفرین امام صادق (علیه السلام) قرار گرفته است ...
دختران بی حجاب دوچرخه سوار در تهران !!! + تصاویر

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا :آسیبهای اخلاقی و تربیتی دوچرخه سواری دختران از زبان اهل بیت علیهم السلام:
امام صادق(علیه السلام) از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلّم) نقل می کنند: که حضرت از سوار شدن زنان بر زین نهی کرده اند. (۱)
نیز می فرمایند: زین مرکب نفرین شده ای برای زنان است. (۲)
این دو روایت، بانوان را از نشستن بر زین و سوارکاری نهی می کند و شدت نهی در روایات دوم به حدی است که مرتکب این عمل موردنفرین امام صادق (علیه السلام) قرار گرفته است. امام صادق (علیه السلام) در ضمن روایت دیگری که علائم آخر الزمان را بیان می کنند، چنین فرمودند: « ( در آن زمان) زنان بر زین ها سوار می شوند» . (۳)
امیرمؤمنان علی (علیه السلام) در حدیثی با اشاره به این نهی، می فرمایند: « زنان خود را، بر زینها سوار نکنید، که این کار باعث تحریک و تهییج شدن آنان به سمت فساد و گناه می شود. » (۴)

بنابراین در روایات رسیده از ائمه معصومین (علیهم السلام) از سوارکاری زنان به این دلیل که باعث تحریک هیجان و مسائل غریزی و جنسی آنان و کشیده شدن به سمت فساد و گناه می شود، به شدت نهی و ما را به این واقعیت رهنمون می کنند، که اگر هیجان و غریزه زن تحریک شود، می تواند به مراتب بیشتر از هوسرانی و لذت جویی مردان آسیب زا و ویرانگر باشد.

حال اگر پرسیده شود که ارتباط این روایات با مسئله دوچرخه سواری بانوان چیست؟ در پاسخ باید گفت، با توجه به تعابیری که در روایات آمده یعنی زین و نشستن بر زین، ودر نظر گرفتن این نکته که در اینجا سوارکاری و نشستن بر اسب و امثال آن خصوصیتی ندارد،بلکه نهی متوجه نشستن بر هر زینی است؛ چه زین اسب و چه زین حیوانات دیگر باشد و یا اینکه زین دوچرخه،موتور سیکلت و وسایل نقلیه مانند آن باشد.

به ویژه اینکه وقتی به این مسأله توجه کنیم، در می یابیم که معمولا زین حیوانات بزرگ تر و پهن تر بوده است و زین دوچرخه کوچک تر و باریک تر و میزان تحریک کنندگی در آن بیشتر است.

اگر مروری تاریخی هم به این قضیه داشته باشیم، متوجه می شویم که سیره و روش مسلمانان در صدر اسلام و تا مدت ها پس از آن چنین بوده است ک هدر مسافرت ها و جابجایی ها، خانم ها بر کجاوه سوار می شدند و بر زین حیوانات سوار نمی شدند.

بنابراین اسلام و آموزه های ارزشمند آن، عفت و حیا را بر زن می پسندد و یکی از اموری که آمادگی برای بی عفتی و بی حیایی زن می شود، دوچرخه سواری دختران است. با توجه به ساختار و فیزیک خانم ها، وقتی دختران بر زین دوچرخه سوار می شوند، زمینه ی بروز مشکلات غریزی و جنسی مانند لذت بردن از کشیدن بدن بر زین و در پی آن تمایل به خودارضایی در سنین بعدی پدید می آید؛ که پدیده ای نامطلوب و گناهی بزرگ می باشد. شاید یکی از مصادیق فساد و فجوری که در روایت امام علی (علیه السلام) به آن اشاره شد، همین باشد.

علاوه بر پیامدهای فردی دوچرخه سواری دختران؛ نباید از پیامدهای زیانبار آن در عرصه اجتماع و تهدید امنیت اخلاقی و عفت عمومی جامعه هم غافل ماند. این رفتار بخصوص از سوی دختران نوجوان و جوان در پارک ها و کوچه و خیابان ها با توجه به حالت نشستن بر روی دوچرخه و نوع پوششان، غالبا موجب تحریک نوجوانان و جوانانی می شود، که در آستانه یا اوج بیداری غریزی و تحریک پذیری قرار دارند و نتیجه آن گاهی آزارهای کلامی و سوء استفاده های جسمی است که متوجه دختران بویژه دختر بچه ها می شود.

بر اساس آموزه های اسلامی در برنامه ریزی های تربیتی، آموزشی، اوقات فراغت، سرگرمی، تفریح و ورزش دختران و فرزندانمان ، شایسته است متناسب با فرهنگ دینی خودمان عمل بکنیم و از الگو پذیری و آموزه های اشتباه و آسیب زای، بر اساس فرهنگ تحمیلی بیگانگان دوری کنیم. (۵)

پی نوشت ها:
۱: وسایل الشیعه ج۲۰ ص ۱۷۸ ، اصول کافی ج۵ ص۵۱۶
۲: وسایل الشیعه ج۱۱ ص۴۹۷
۳: مستدرک الوسایل ج۱۴ ص۲۶۱
۴: وسایل الشیعه ج۲۰ ص ۱۷۸، اصول کافی ج۵ ص۵۱۶
۵: محمد حسن براری

Share/Save/Bookmark
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۰۶ ۱۵:۰۰:۴۵
چه جالب پس واسه چی توی سریال های تاریخی - مذهبی نشون میده زنان روی شتر یا اسب سوار هستند...

منبع این مطلب از کجاست چون تفسیر های جالبی کرده البته اختلاط جوانان در پارک و پوشش نامناسب تحریک کننده هست ... و این ربطی به زین نداره .. هر کجا نشسته باشن این اتفاق می افته...

ضمنا ما در روایات داریم که سوارکاری و تیراندازی و شنا رو به فرزندان خود اموزش دهید اما مشخص نشده این فرزند حتما" باید پسر باشه..

ما اصل رو رها می کنیم و همیشه به فرعیات می چسبیم!!!!!!!!!!!! (423)
 
امیرحسین
۱۳۹۱-۱۰-۰۷ ۱۰:۵۱:۳۹
خوشم می اید از غیرت مردم زابل درهیچ کجای ایران همچون حجابی ندیدم به خدا (428)
 
یه نفر
۱۳۹۱-۱۱-۲۴ ۲۲:۵۴:۲۱
مقام معظم رهبری در پاسخ به سوال( در خصوص دوچرخه سواری با نوان در معابر عمومی نظر مبارک را مرقوم فرمایید؟ ) فرموده اند : دوچرخه سواری برای دختران و بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع ومنافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد فی نفسه اشکال ندارد .(پایان)
بد حجابی و دوچرخه سواری درمنظر نامحرم مسئله ای جدا و این تفسیر به رای جدا . تازه اگر با وجود ضعف سند این روایت را قبول کنیم که درست است این تفسیر به رایی که نویسنده کرده ان هم به این شکل توهین امیز به بانوان محترم بسیار شرم اور و غیرمنطقی است و موجب بد گمانی مردم به کارها و ورزشهای مشروع بانوان محترم میشود . همه مردم از چاقو در جهت نیازهای ضروری ودرست زندگی استفاده میکنندوحتی به فکرشان هم خطور نمیکند که از ان برای صدمه زدن به دیگران استفاده کنند حالا اگر بیما ری پیدا شد که با چاقو ادم کشت بنا بر تفسیر نویسنده باید استفاده از چاقو هم منع شود یا اگر مردی از شیئی مقبول درزندگی روزمره در راه این گناه بزرگ استفاده کند باید استفاده از ان برای مردان منع شود چون ممکن است مردی با ان مرتکب گناه شود .
اگر ملاک زین بود و ان باعث فساد در بانوان میشد امام و مرجع مملکت سوار شدن دوچرخه را در غیر از دید نا محرم هم نادرست و باعث فساد می شمردند بلکه ملاک دوری از چشم نامحرم است پس با نظرات بدون فکر وغیر منطقی عرصه را به غلط برای بانوان محترم تنگ نکنید تا برخی از ایشان برای کسب ازادی به اشتباه به فرهنگ فاسد غرب روی نیاورند.
در ضمن همسر علامه طبا طبایی هم یک سوارکار حرفه ای اسب بودن .
همچنین اگر کسی یک گناهی را انجام میدهد نباید گناه دیگری را بنا به تخیل خود به او نسبت داد . عکس عده ای بد حجاب را گذاشته اید حالا چون بی حجابند حق دارید این مطالب توهین امیز را زیر عکسهایشان بنویسید (در مورد خود ارضایی) و به انها این گناه بزرگ را هم نسبت دهید؟ (1517)
 
باور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۵ ۰۱:۳۹:۵۷
اوشیدا به چه معناست؟ نتونستم جایی معناشو پیدا کنم. (2542)
 
۱۳۹۳-۰۳-۰۸ ۰۹:۱۹:۴۰
امروزه همان هایی که روسری وحجاب کامل دارند از بی حجاب ها وضع شون بدتر است شما چسبدین به این موضوع فقط ظاهرشون کامل کردن درونشون که خبر ندارید پس همه را یکسال وبا یک دید نگاه کنید (6623)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۱۸:۲۳:۰۷
راست میگی (7631)