داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استاندار سیستان و بلوچستان:
دانشگاه باید محور اصلی پیشرفت باشد
کد مطلب: ۷۶۲۳۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۵۳
دانشگاه باید محور اصلی پیشرفت باشد
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «اوشیدا»، محمد کرمی در نشست شورای اداری منطقه سیستان که در دانشگاه زابل برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم همچنین تبریک روز کارگر بیان کرد: مقام و منزلت دو قشر معلم و کارگر در اسلام بی‌نظیر است و ائمه اطهار نیز احادیثی در باب اهمیت نقش این دو قشر به یادگار گذاشته‌اند.

وی افزود: رشته‌های دانشگاهی باید متناسب با شغل و علاقه افراد باشد چرا که باید با استفاده از نیروهای متخصص و بومی بتوانیم آینده سیستان و بلوچستان را بسازیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: دانشگاه باید به‌صورت مداوم دنبال نوآوری باشد که البته این امر جزو رسالت‌های اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌آید دانشگاه باید پشتیبان صنعت و تولید و محور اصلی پیشرفت باشد در حوزه کشاورزی و شیلات دانشگاه نقش مهمی دارد و دانشگاه از آموزش‌وپرورش قوی شکل می‌گیرد.

وی افزود: بازار کار نیازمند افراد توانمند و مهارت دیده است؛ لذا دانشجویان و دانش‌آموزان باید به دنبال مهارت‌آموزی باشند چرا که جوانان ما باید از هم اکنون وارد بازار کار شوند و به‌عنوان کشور اسلامی غنی‌ترین اقتصاد را داشته باشیم.

کرمی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید با کسب پشتیبانی علمی به‌صورت مداوم با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ارتباط داشته باشند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی کریدور ارتباطی باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی استان از مزیت‌های سیستان و بلوچستان نسبت به سایر مناطق است که باید از ظرفیت‌های موجود برای توسعه تجارت و افزایش صادرات بهره‌گیری کنیم و این یک فرصت بی‌نظیر است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا پروژه راه‌آهن زاهدان - چابهار به‌سرعت بهره‌برداری شود چرا که راه‌آهن می‌تواند موجب ایجاد تحول در منطقه گردد.

کرمی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها باید مردم را در پروژه‌های مربوط به شهر مشارکت دهند؛ چراکه این مردم دارای قدرت عظیمی هستند که می‌توانند موجب ایجاد تحول در جامعه شوند.

وی تأکید کرد: وظیفه دستگاه اجرایی تسهیل روند سرمایه‌گذاری است؛ لذا نباید هیچ مانعی برای دادن مجوز به سرمایه‌گذاران وجود داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقتصاد دیجیتال یکی از مهم‌ترین عوامل در پیشرفت و توسعه استان است که در این راستا تاکنون ۵ هزار نفر آموزش‌دیده‌اند اما این رقم کافی نیست و باید افراد بیشتری برای کار در این حوزه تربیت شوند.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark