داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
آیین بزرگداشت هفته سعدی‌شناسی در شهرستان نیمروز برگزار شد
کد مطلب: ۷۶۱۲۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۰۳:۵۷
آیین بزرگداشت هفته سعدی‌شناسی با حضور غلامحسین امینی راد فرماندار شهرستان نیمروز، مسئولین شهرستان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از شاعران و فعالین فرهنگی و هنری برگزار شد.
آیین بزرگداشت هفته سعدی‌شناسی در شهرستان نیمروز برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، در این مراسم که به‌منظور گرامیداشت هفته سعدی‌شناسی این شاعر بلندآوازه و فخر ایران و جهان است و افتخاری سترگ برای پارسی‌زبانان برگزار شد؛ فرماندار شهرستان نیمروز با تشکر از اقدامات مثبت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیمروز بیان داشت؛ مقام معظم رهبری همواره نگاه ویژه‌ای به مسئله شعر دارند و مهم‌ترین برنامه‌های ایشان در طول سال است و این به معنای نگاه ویژه به مسئله فرهنگی شعر جهت کاهش آسیب های‌های اجتماعی است.

غلامحسین امینی‌راد با تأکید بر کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت راهکاری مناسب برای این موضوع بر تلاش بر حل مشکلات زیر ساختی در حوزه فرهنگ و هنری تأکید داشتند و بیان داشتند اهتمام ویژه برای حل این مشکل وجود دارد.

فرماندار نیمروز تصریح کرد: روز بزرگداشت سعدی روز معمولی نیست؛ بلکه این روز روزی بزرگ برای تمام پارسی‌زبانان جهان است این در حالی است که سعدی و حافظ دو بزرگ‌مرد ادبیات‌اند که این بزرگ شاعران جهان توانسته‌اند جهان ادبیات را دچار تحول کنند.

یزدان‌پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیمروز؛ نیز ضمن تشکر از حضور فرهنگ دوستان و اعضای محترم شورای اداری در این برنامه بیان کرد: جایگاه ویژه سعدی در زبان ادب و فارسی بسیار رفیع است تا جایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند بی‌شک یکی پایه‌های بنای استوار ادب فارسی و تشکیل‌دهنده یکی از برازنده‌ترین اندام‌های پیکره شکوهمند فرهنگ عمومی ماست.

وی افزود: امروز بر ماست که با بهره‌مندی از اندیشه این بزرگان راه رستگاری خویش را بجوییم و در یک حرکت اجتماعی و فرهنگی متفکرانه برای نهادینه‌سازی آنچه در یک جامعه منجر به پرورش انسان‌های آزاد و اخلاق‌مدار می‌شود، ضمن پرداختن به جنبه انتقادی برخی پدیده‌های موجود و نقد آنها برخی مفاهیم والای انسانی را همچون عدالت‌ورزی صداقت و راستگویی و نوع‌دوستی را بگنجانیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark