داخلی آرشيو گزارش صفحه فرهنگی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان هامون:
ملت ایران مردمی‌ترین و انقلابی‌ترین مردم هستند
کد مطلب: ۷۵۸۹۶
تاریخ انتشار:جمعه ۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۳
خطیب نمازجمعه شهرستان هامون گفت: ملت ایران بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین مردم انقلابی عصر جدید هستند امت مؤمن و متدین ایران اسلامی در تمام مراحل انقلاب پای حق ایستاده‌اند.
ملت ایران مردمی‌ترین و انقلابی‌ترین مردم هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا حجت‌اسلام ابراهیم گزمه ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: درمورد انقلاب مطالب فراوانی وجود داردیکی از این مطالب شباهت‌های انقلاب با فرعون‌های گذشته است. رژیم ستم‌شاهی، شاهان این مملکت را فرعون‌های زمان خودمان می‌دانیم. متأسفانه هنوز بعد از گذشت چندین سال مسئلهٔ انقلاب درست تبیین نشده است. بعضی از افراد را می‌بینیم می‌گویند همان دوران خوب بود آیا واقعاً آن دوران خوب بود ه است ؟ نسلی که در آن دوران بوده قطعاً خوب می‌داند. این چنین نیست ظلم‌هایی که شکل می‌گرفت بر علیه مردم فراوان بود ضعف و سستی که شاه هان این مملکت داشتند بر کسی پوشیده نیست. امروز ما مشکلات و گرفتارهایی داریم؛ اما قطعاً ویقیا به آن مشکلات قبل انقلاب نمی‌رسد دلیلش چه است باید بررسی شود.

امام جمعه شهرستان هامون افزود: این ظلم در حق انقلاب است که بگوییم زمان قبل انقلاب از الان بهتر می‌باشد. امروز باید برای نسل‌های جدید بیان شود آن ظلم‌هایی که نسبت به مردم این مملکت توسط رژیم ستم‌شاهی شکل می گرفت .

گزمه ادامه داد: یکی از مسائل برجسته انقلاب حضور و همراهی همه‌جانبه مردم بود این خیلی مهم است آن‌قدر مهم است که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری می‌فرماید: ملت ایران بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین مردم در انقلاب عصر جدید هستند امت مؤمن و متدین ایران اسلامی در تمام مراحل انقلاب پای حق ایستاده‌اند.

گزمه بیان کرد: مرم استقامت به خرج دانند چه در پیدایش انقلاب و چه استمرار انقلاب آنها همراهی که با امام ملت داشتند این خیلی مهم بود این نهضت را به ثمر نشاندند خداوند متعال در قرآن به پیغمبر این‌گونه خطاب می‌کند: خدا تو را یاری کرد با یاری خودش با دست خودش ویاری مؤمنین .

وی ادامه داد: اگر پیغمبر که دارای معجزه هم بود مردم‌ او رایاری نمی کردند موفق نمی‌شد. مردم حضرت علی علیه السلام را یاری نکردند و تنها گذاشتند رهاکردندامیرالمومنین را، اما مردم این سرزمین امام را وقتی دیدند حرف حق می‌گویند امام را یاری کردند.خدا نصرت پیغمبر از جانب مؤمنین را همپای نصرت خودش بیان می‌کند این‌قدر مهم است همراهی ویاری مردم با ولی خدا این ارزشمند است انقلاب ماهم از این مستثنی نیست ما باید در این ایام این روزهای انقلاب دقت و بررسی کنیم.

خطیب نمازجمعه در ادامه افزود: یکی از اسرار پیروزهای انقلاب همراهی مردم است در دفاع مقدس اگر همراهی مردم نبود جنگ به نفع ما رقم نمی‌خورد آیا در آن دوران کسی می‌گفت ما امکانات نداریم هرچه داشتند به میدان آوردند کم نگذاشتند برای دفاع مقدس از دورترین روستاها همه‌وهمه به میدان آمدند این نهضت نورانی را به همراه ولی‌فقیه همراهی کردند .چه در دوران امام و چه امروزمقام معظم رهبری را همراهی کردند چه در انتخابات در همهٔ عرصه ها نقش فعال مردم را می‌شود دید.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark