داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۴
 
رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان:
اجرای ۹۰۰ برنامه فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان درسیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۹۲۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰
رئیس کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر سیستان و بلوچستان گفت: در دهه فجر امسال ۹۰۰ برنامه‌ فرهنگی و هنری در سطح استان برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
اجرای ۹۰۰ برنامه فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان درسیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، معصومه هادی امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در زاهدان اظهار کرد: کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان برنامه‌های بسیار متنوعی را برای دهه فجر برنامه‌ریزی کرده و رویکرد بسیار متفاوتی با توجه به شرایط موجود دارد که یکی توجه ویژه به قشر کودک و نوجوان با محتوای علمی و خوراک علمی مناسب است.

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان افزود: مبنای ما برای طیف وسیعی از کودک و نوجوان اینست که با کارهای هنری از جمله سرود، شعر، قصه‌گویی، تئاتر و غیره، آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا را به نسل جدید انتقال دهیم.

این مسئول با اشاره به اینکه رویکرد دوم گفتگو با کودکان و نوجوانان است، ادامه داد: در همین راستا به‌منظور ایجاد فرصت برای شناخت آرمان‌های انقلاب، تمام فرزندان کارکنان کانون پرورش فکری استان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دورهم جمع خواهند شد و شاهد برنامه‌هایی خواهند بود تا بدانند به برکت چه موضوعاتی گرد هم آمده‌اند.

هادی با بیان اینکه برنامه‌های محوری زیادی در دهه فجر اجرا خواهد شد، تصریح کرد: ۱۵ بهمن پیک امید، شادی و دانش آغاز می‌شود که از شمال استان با اجرای برنامه‌های علمی، اجتماعی، بصیرتی و آگاه‌سازی به سمت جنوب استان حرکت خواهد کرد.

وی گفت: در مجموع بالغ‌بر ۹۰۰ برنامه در ۶۰ برنامه محوری و در هر برنامه محوری نیز بالغ‌بر ۱۰ برنامه فرهنگی اجرا می‌شود.

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان افزود: ۳ کتابخانه سیار در استان داریم که پایگاه‌های کانون پرورش فکری را پوشش خواهند داد.

وی یادآور شد: از جمله ویژه برنامه‌های خاص هنری امسال ساخت پرچم توسط کودکان در ایستگاه روز ۲۲ بهمن است.

هادی بیان کرد: افتتاح نمایشگاه صورتگر خیال، نمایشگاه کتاب‌های انقلابی در مراکز کانون پرورش فکری استان، افتتاح نمایشگاه آثار اعضا و مربیان مراکز، برگزاری مرحله حوزه‌ای جشنواره نمایش استان، برگزاری کارگاه کارت‌سازی ایران من، کارگاه‌های نمایش و قصه‌گویی ویژه مادران بخشی از برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در دهه فجر امسال است.

وی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های امداد انقلابی واحد سیار در مناطق روستایی و حاشیه گفت: نشست‌های تخصصی انجمن‌های شعر و داستان، برنامه آوای انقلاب با بازخوانی نواها و سرودهای انقلابی توسط نوجوانان به زبان بلوچی و سیستانی از برنامه‌های مهم کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان است.

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی کشور در یزد، دو نفر از استان سیستان و بلوچستان حایز رتبه برتر شدند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark