داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
نویدی دیگر به مردم سیستان وبلوچستان؛
مجوز احداث راه آهن زاهدان به میرجاوه اخذ شد/اشتغال زایی در سایه رونق ترانزیت
کد مطلب: ۷۴۷۹۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱
اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش از اخذ مجوز احداث راه آهن زاهدان به میرجاوه خبر داد و گفت: این خط ریلی علاوه بر توسعه رشد سهم ایران در ترانزیت بین المللی، باعث اشتغالزایی و توسعه ناوگان مسافربری منطقه نیز خواهدشد.
مجوز احداث راه آهن زاهدان به میرجاوه اخذ شد/اشتغال زایی در سایه رونق ترانزیت
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، اسماعیل حسین زهی از اخذ مجوز احداث خط دوم راه آهن زاهدان به میرجاوه خبر داد و بیان کرد: با پیگیری‌های مستمری که انجام دادیم پس از سال‌ها انتظار راه آهن زاهدان به میرجاوه و اتصال به راه آهن سراسری کشور با اخذ مجوزات لازم ،تامین اعتبار شد و بزودی کلنگ احداثش باحضور مسئولان به زمین زده خواهد شد.

وی افزود: سیستان وبلوچستان به عنوان یک استان مرزی از پتانسیل بالای برای توسعه برخوردار است،استفاده بهینه ازاین ظرفیت ها،مشروط به فراهم نمودن زیرساخت های عمرانی است که مهمترین آن توسعه حمل و نقل جاده ای و ریلی است.

عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس تصریح کرد: برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل حوزه انتخابیه طی سه سال گذشته پیگیری های مستمری انجام دادیم خوشبختانه بعد از سالها انتظار احداث بزرگراه و باند دوم محورهای اصلی و مهم مواصلاتی حوزه انتخابیه همزمان درحال اجرا هستند و درکنار آن راه آهن زاهدان به خاش هم اخیرا تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: با اجرای خط راه آهن زاهدان به میرجاوه، مسیری مطمئن جهت تبادلات تجاری بین کشور ایران و پاکستان ایجاد خواهد شد و همچنین با کاهش هزینه های حمل نقل برای صادرات و واردات،زمینه رقابت تجار ایرانی با سایر رقبا در بازار پاکستان با صادرات کالای ایرانی نیز فراهم خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: راه آهن زاهدان میرجاوه علاوه بر توسعه رشد سهم ایران در ترانزیت بین المللی، باعث اشتغالزایی و توسعه ناوگان مسافربری منطقه نیز خواهدشد.

حسین زهی اظهار کرد: شهرستان مرزی میرجاوه از ویژگی خاصی برای توسعه برخوردار است و مطمئنا با احداث بزرگراه زاهدان میرجاوه واین خط ریلی، تردد ناوگان بین المللی و داخلی در منطقه فراهم خواهد شد و در آینده ای نزدیک شاهد تحولات بزرگ و مثبت اقتصادی، اجتماعی و شناخته شدن پتانسیل های فراوان گردشگری و فرهنگی این شهرستان خواهیم شد.

انتهای پیام/خ
Share/Save/Bookmark