داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان‌ و بلوچستان:
واریز وجه افزون بر ۱۲ هزار متقاضی طرح نهضت ملی‌مسکن در سیستان‌ و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۸۶۳
تاریخ انتشار:شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان‌ و بلوچستان گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۸۶۶ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن درمحدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل واریز وجه اولیه را انجام داده‌اند.
واریز وجه افزون بر ۱۲ هزار متقاضی طرح نهضت ملی‌مسکن در سیستان‌ و بلوچستان
به گزارش اوشیدا، ابوالفضل مهدیار در گفت‌وگو با عصر هامون، بیان کرد: از آغاز طرح نهضت ملی مسکن تاکنون بیش از ۱۲۸ هزار و ۶۰۰ متقاضی مسکن در استان ثبت نام کردند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۶۷۱ نفر واجد شرایط شناخته شدند.
 
وی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن طرح کلان، بزرگ و خاص در دولت سیزدهم است، گفت: همچنین تاکنون ۲۸ هزار و ۵۸۸ نفر از متقاضیان این طرح در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل تایید نهایی شده‌اند که ۱۲ هزار و ۸۶۶ متقاضی واریز وجه اولیه را انجام داده‌اند.
 
مهدیار با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن سیستان‌ و بلوچستان یک طرح تحول آفرین است که بی تردید زمینه ساز رونق تولید و ایجاد اشتغال بیشتر در استان خواهد شد، گفت: اجرای این طرح مهم ملی در حوزه تحت پوشش این اداره کل با پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد اشتغال حدود ۱۰ هزار نفر را به همراه داشته است.
 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: زمین موردنیاز در همه شهرستان‌های استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.
 
وی از اخذ پروانه ساختمانی برای ساخت افزون بر هشت هزار و ۵۶۵ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: در حال حاضر ۹ هزار و ۲۷۷ واحد مسکونی این طرح مهم ملی در حوزه شهرهای تحت پوشش این اداره کل در مرحله فونداسیون، چهار هزار و ۵۹۱ واحد در مرحله اسکلت و سقف، ۳ هزار و ۴۳۳ واحد در مرحله سفت کاری و یک هزار و ۸۷۳ واحد در مرحله نازک کاری قرار دارد.
 
مهدیار توجه به کیفیت بالای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشی به اجرای آن و همچنین واگذاری زمین به صورت ویلایی به متقاضیان را از اولویت های اداره کل راه و شهرسازی شمال سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
 
انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark