داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خبر داد:
خسارت ۸۲ میلیارد ریالی باد و باران به شبکه توزیع برق شمال سیستان و بلوچستان/ شبکه‌ توزیع برق پایدار است
کد مطلب: ۷۴۸۷۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۷
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: به‌دنبال وقوع طوفان و یخ‌بندان شدید در منطقه سیستان، ۸۲ میلیارد ریال خسارت به شبکه توزیع برق این منطقه وارد شد.
خسارت ۸۲ میلیارد ریالی باد و باران به شبکه توزیع برق شمال سیستان و بلوچستان/ شبکه‌ توزیع برق پایدار است
به گزارش اوشیدا، خلیل عوض‌زاده بیان کرد: ۴۶ اصله پایه شبکه فشار متوسط و ضعیف، پنج دستگاه ترانسفورماتور، ۲۵ هزار و ۱۵۰ متر کابل سرویس و هفت هزار و ۴۹۰ متر شبکه فشار ضعیف و متوسط از جمله حجم خسارت وارد شده ناشی از شرایط بد جوی به شبکه توزیع برق منطقه سیستان است.

وی افزود: به‌دنبال وقوع بارندگی و وزش باد شدید در مناطق شمالی استان، ۲۶ تیم عملیاتی امور برق زابل، هیرمند و زهک نسبت به اصلاح و احداث مجدد شبکه برق اقدام کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با توجه به ادامه‌دار بودن شرایط بحرانی در منطقه سیستان، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی خطوط اصلی شبکه برق استان پایدار است و کلیه خاموشی‌های پراکنده فشار ضعیف ثبت شده در سامانه مرکز اتفاقات برق استان (۱۲۱) و اپلیکیشن «برق من» رفع شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شبکه برق تمامی خطوط اصلی سیستان و بلوچستان پایدار است، گفت: پیرو اعلام هشدار هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی و وزش باد شدید در این استان جلسه کمیته بحران شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تشکیل شد و تمامی تیم‌های عملیاتی و پیمانکاری با تجهیزات کامل پشتیبانی در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

عوض‌زاده ادامه داد: با توجه به آمادگی نیروهای عملیاتی این شرکت مشکلات مناطق آسیب دیده استان در همان ساعات اولیه رفع و شبکه برق مناطق پایدار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: پرسنل شرکت توزیع نیروی برق این استان آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه شرایط بحرانی را دارند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی در زمان ناپایداری شرایط جوی (بارندگی، آبگرفتگی معابر و طوفان شدید) از نزدیک شدن به تاسیسات شبکه برق جدا خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه حادثه و خاموشی، مراتب را از طریق سامانه ۱۲۱(مراکز اتفاقات برق استان) و اپلیکیشن "برق من" اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark