داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک سیستان و بلوچستان خبر داد:
انجام ۱۱ هزار آزمایش کنترل کیفی در پروژه بزرگراه زابل - زاهدان
کد مطلب: ۷۵۸۷۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۲
مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک سیستان و بلوچستان از انجام حدود ۱۱ هزار مورد آزمایش کنترل کیفی در عملیات احداث قطعه سه و چهار بزرگراه زابل - زاهدان خبر داد.
انجام ۱۱ هزار آزمایش کنترل کیفی در پروژه بزرگراه زابل - زاهدان
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» به نقل از روابط‌عمومی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، عبدالغفور تمندانی از انجام حدود ۱۱ هزار مورد آزمایش کنترل کیفی در عملیات احداث قطعه سه و چهار بزرگراه زابل - زاهدان خبر داد و بیان کرد: این پروژه مهم راه‌سازی استان با بهترین کیفیت در حال سیر مراحل نهایی است.

وی بیان کرد: در حال حاضر دو واحد آزمایشگاه کنترل کیفی مطابق با استاندارهای بین‌المللی در محور زابل - زاهدان مستقر هستند و در تمامی مراحل خاکی، بتونی و آسفالت آزمایش‌های لازم را برای ساخت بزرگراه در این مسیر انجام می‌دهند.

تمندانی تأکید کرد: مهم‌ترین هدف شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تأمین نیازهای تمام دستگاه‌های دولتی به‌ویژه اداره کل راه و شهرسازی استان در پروژه‌های راه‌سازی و کنترل کیفی پروژه‌ها و نظارت در حسن اجرای آن‌هاست.

مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک استان با بیان اینکه کیفیت، رمز توسعه پایدار است، افزود: تمام اقدامات انجام شده در محور زابل - زاهدان در راستای اهداف وزارت راه و شهرسازی در ارتقا کیفیت پروژه‌های عمرانی بوده است و این افتخار و کیفیت ایجاد شده تقدیم مردم استان می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز از ساخت و تکمیل مراحل پایانی بزرگراه زابل - زاهدان باهدف توسعه راه‌های ایمن، افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار خبر داد و افزود: تمام ظرفیت‌ها بکار گرفته شده است تا شاهد اتصال و تکمیل شبکه بزرگراهی زابل - زاهدان به طول ۲۰۰ کیلومتر تا اواسط سال آینده باشیم.

عطاءالله اکبری تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان در تلاش است تا پایان سال جاری ۲۷ کیلومتر بزرگراه را به همراه پل شیله در این محور مهم و بین‌المللی به بهره‌برداری برساند که برای تحقق این مهم کارگاه‌های راه‌سازی به‌صورت دو شیفت و گاهی سه شیفت در حال فعالیت سنگین هستند.

وی تأکید کرد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده عملیات ساخت ۲۳ کیلومتر باقیمانده این محور نیز از بهمن امسال با چند اکیپ سنگین راه‌سازی هم از سمت رامشار به سمت زاهدان و هم از سمت شهر سوخته به سمت زابل آغاز خواهد شد تا این پروژه مهم راه‌سازی شمال استان تا سال آینده به اتمام برسد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark