داخلی آرشيو گفتگو صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس اداره تعاون شهرستان زابل:
مردم برای خرید کالابرگ الکترونیک یک‌ماه فرصت دارند
کد مطلب: ۷۶۰۴۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۲
رئیس اداره تعاون شهرستان زابل گفت: طرح کالابرگ الکترونیک که در قالب فجرانه در حال اجراست شهروندان از هفدهم هر ماه تا هفدهم ماه بعد فرصت خرید سبد اعلامی را دارند.
مردم برای خرید کالابرگ الکترونیک یک‌ماه فرصت دارند
 مجتبی زاده میر در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک که در قالب طرح فجرانه از هفته گذشته در حال اجراست، «شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش‌یافته و قیمت سبد اقلام غذایی اعلامی توسط دولت، معادل ۷۴۳ هزار تومان است که مبلغ ۲۲۰ هزار تومان آن توسط دولت و مابقی (مبلغ ۵۲۳ هزار تومان) توسط سرپرست خانوار پرداخت می‌شود.

وی افزود: سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت این طرح هر سرپرست خانوار در صورت خرید ۱۱ قلم کالای مندرج در فهرست اعلامی دولت، از میزان ۲۲۰ هزار تومان یارانه در هر ماه بهره‌مند می‌شود.

زاده میر ادامه داد: سبد اعلامی به‌عنوان سبد مبنا است و چنانچه کالایی از همان جنس و با قیمت بالاتر انتخاب شود، بلامانع بوده ولی پرداخت مابه‌التفاوت برعهده فرد است و یارانه دولت به همان میزان ۲۲۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

رئیس اداره تعاون زابل تأکید کرد: ۵۰۰ فروشگاه در شهرستان زابل مسئول فروش کالاهای اساسی سبد الکترونیکی فجرانه هستند از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، جانبو، دیلی مارکت، هفت، گندم طلایی، رفاه، هایپر فامیلی، وال مارکت، محسن، مینو مارکت، ترقی و فروشگاه‌های اینترنتی اسنپ و دیجی‌کالا برای خرید اقلام یادشده در این طرح مشارکت دارند.

وی تصریح کرد: حضور سرپرست خانوار برای خرید لازم نیست و انجام خرید از طریق هر یک از کارت‌های بانکی وی که متصل به شبکه شتاب باشد، امکان‌پذیر است مردم می‌توانند همچنان یارانه نقدی خود را دریافت کنند و خرید یا عدم خرید کالابرگ در این طرح هیچ‌گونه ارتباطی با واریز یارانه ۳۰۰ و یا ۴۰۰ هزارتومانی خانوار در موعد مقرر ماهیانه ندارد.

زاده میر خاطرنشان کرد: اجرای این طرح از ۱۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ ادامه دارد و فقط دهک‌های اول تا هفتم یارانه بگیر، مشمول این طرح هستند و شهروندان عزیز تا هفدهم هر ماه فرصت خرید سبد اعلامی فجرانه را دارند.

وی تأکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست می‌شود باتوجه‌به اینکه هیچ‌گونه پیامی حاوی لینک یا درگاه پرداخت برای مشمولین طرح ارسال نمی‌شود، پس مراقب پیام‌های جعلی باشید.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark