داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:
بهره‌برداری از ۲۷ کیلومتر باند جدید بزرگراه زابل - زاهدان
کد مطلب: ۷۵۸۷۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۷
مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از امکان بهره‌برداری از ۲۷ کیلومتر باند جدید به همراه پل بزرگ شیله تا پایان سال در این محور مهم ارتباطی استان خبر داد.
بهره‌برداری از ۲۷ کیلومتر باند جدید بزرگراه زابل - زاهدان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «اوشیدا»، عطا اله اکبری در بازدید از مراحل ساخت پل شیله و بزرگراه زابل - زاهدان با بیان اینکه که تمام ظرفیت لازم بکار گرفته شده است تا شاهد اتصال و تکمیل شبکه بزرگراهی زابل - زاهدان به طول ۲۰۰ کیلومتر تا اواسط سال آینده باشیم، از امکان بهره‌برداری از ۲۷ کیلومتر باند جدید به همراه پل بزرگ شیله تا پایان سال در این محور مهم ارتباطی استان خبر داد.

وی افزود: این اداره کل در حال حاضر به‌صورت دو شیفت و گاهی سه شیفت در حال فعالیت سنگین راه‌سازی است تا این پروژه مهم عمرانی استان تا پایان سال جاری به محدوده شهر سوخته رسیده و در این نقطه اتصال بزرگراهی برقرار شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تأکید کرد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده عملیات ساخت ۲۳ کیلومتر باقیمانده این محور نیز از بهمن امسال با چند اکیپ سنگین راه‌سازی هم از سمت رامشار به سمت زاهدان و هم از سمت شهر سوخته به سمت زابل آغاز خواهد شد تا شاهد اتمام این پروژه مهم راه‌سازی شمال استان در زمان مقرر پیش‌بینی‌شده باشیم.

اکبری با بیان اینکه توسعه پایدار استان‌ها منوط به توسعه راه‌هاست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این اداره کل با درک صحیح و هدف‌دار از تأثیر تکمیل زیرساخت‌ها بر توسعه استان و اثبات این نقش در سطوح حاکمیتی و امنیتی، تکمیل شبکه بزرگراهی حوزه عملکردی را در اولویت کاری قرار داده که نتیجه آن در طول سه سال اخیر بهره‌برداری از ۲۱۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه بوده است.

وی تأکید کرد: سیستان و بلوچستان در احداث بزرگراه از میانگین کشوری عقب بوده و تلاش مجموعه راه و شهرسازی استان بر این است تا با اقدامات فوری در کوتاه‌مدت و میان‌مدت به میانگین کشوری دست یابیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark