داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان:
آب دستگاه‌های اداری پرمصرف قطع می‌شود
کد مطلب: ۷۶۰۳۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۸
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: انشعاب آب ادارات پر مصرف در صورت بی‌توجهی به هشدارها و تکرار مصرف بی‌رویه قطع خواهد شد.
آب دستگاه‌های اداری پرمصرف قطع می‌شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علیرضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «عصرهامون»، بیان کرد: باهدف اصلاح رفتار و حرکت به سمت رعایت الگوی مصرف بهینه آب طرح برخورد با مشترکان پرمصرف و بد مصرف تدوین و در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا محدودیت‌هایی از جمله قطع آب نیز مشمول ادارات می‌شود.

وی با بیان اینکه، بر اساس سیاست‌های وزارت نیرو، دستگاه‌های اداری، اجرایی و دولتی مکلف به کاهش مصرف آب هستند، افزود: در شرایط کنونی که استان با کاهش ذخایر آبی و تشدید سالانه خشکسالی مواجه شده مشترکان باید بیش از گذشته مدیریت مصرف را لحاظ کنند که ادارات پر مصرف بخشی از این مشترکان هستند.

قاسمی تصریح کرد: داده‌های به‌دست‌آمده سازمان هواشناسی نشان می‌دهد خشکسالی پیش‌آمده فعلی در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده و متأسفانه امسال میزان بارش‌های سالانه تاکنون ۹۰ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: متأسفانه خشکسالی‌های پیاپی امسال به سال چهارم خود رسیده و پیش‌بینی‌های اخیر هواشناسی نشان می‌دهد تابستان ۱۴۰۳ با مشکل جدی کم‌آبی مواجه خواهیم بود و بحرانی‌ترین شرایط سال‌های اخیر را پیشرو خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اظهار کرد: برای گذر از این بحران پیشرو مردم با مدیریت مصرف آب بیشترین همکاری و نقش را ایفا می‌کنند و این مهم در گذر از شرایط سخت کم‌آبی بسیار حائز اهمیت است تا بتوانیم بدون دغدغه آب شرب پایدار را برای شهروندان تأمین کنیم.

وی با اشاره به وضعیت شکننده چاه نیمه‌ها خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب شرب از چاه نیمه شماره سه تأمین می‌شود که طی چند سال اخیر هیچ ورودی نداشته است.

وی بیان کرد: باتوجه‌به کاهش ذخایر آبی طرح‌های متعددی برای رفع کمبودهای موجود و گذر از شرایط بحرانی پیشرو در دست اجرا قرار گرفت که امید می‌رود بتوان قبل از تشدید بحران با همکاری و همراهی گسترده مردم شرایط را مدیریت کرد.

قاسمی، اجرای طرح تأمین آب اضطراری برای سیستان و زاهدان، طرح تأمین آب از آبخوان‌های شرقی استان و طرح انتقال آب از دریای عمان را از جمله این طرح‌ها عنوان کرد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark