داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان:
مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان و پاکستان در حال انجام است
کد مطلب: ۷۵۸۷۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۹
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مبادلات مرزی ایران و پاکستان از طریق پایانه‌های مرزی میرجاوه و ریمدان این استان طبق روال گذشته در حال انجام است.
مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان و پاکستان در حال انجام است
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» به نقل از اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: مبادلات تجاری و صادرات کالا طبق روال گذشته از پایانه مرزی میرجاوه بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای در حال انجام است به‌طوری که روز گذشته شاهد تردد ۴۵۰ دستگاه کامیون در این پایانه مرزی و مهم بودیم.

وی افزود: همچنین از ساعت نخست امروز طبق روال گذشته شاهد تردد کامیون‌های ترانزیتی در این پایانه مهم مرزی سیستان و بلوچستان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ترانزیت کالا را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: تمام تلاش مجموعه این اداره کل با هماهنگی مسئولان استانی و کشوری بر توسعه و روان‌سازی صادرات و واردات کالا در پایانه مرزی میرجاوه است چرا که روابط اقتصادی دو کشور باسابقه دیرینه همواره به بهترین نحو تداوم داشته است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان نیز در این باره گفت: پایانه مرزی ریمدان در جنوب استان ظرفیت و توانمندی مناسبی برای صادرات و واردات کالا، انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران دارد و ازآنجایی‌که فاصله آن تا بندر گوادر پاکستان حدود ۹۰ کیلومتر است اتباع کشور دوست و همسایه می‌توانند از این مسیر به دشتیاری و چابهار و سپس از طریق ناوگان زمینی و هوایی به شهرهای مذهبی و مناطق تفریحی و گردشگری ایران سفر کنند.

محمد یاسین افزود: هم اینک فعالیت پایانه مرزی ریمدان طبق روال همیشه بدون وقفه در حال انجام است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark